Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért kell minden mondat után...

Miért kell minden mondat után felkiáltójelet tenni?

Figyelt kérdés
Egy csomó válaszoló (meg amúgy is sokan) minden nyamvadt mondatukat meghangsúlyozzák (feleslegesen) egy felkiáltójellel, és ez idegesítő. Mást is zavar? Aki csinálja, miért teszi?
2009. okt. 26. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert prosztók, mint minden más ilyen nyelvú "újítás" használói. Nem olvastak elég könyvet ahhoz, hogy normális nyelvhasználatuk alakuljon ki.
2009. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Engem ez egyáltalán nem zavar!!!
2009. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem jó témakörben vagyok...szerintem ez nem helyesírás kérdése. :)
2009. okt. 26. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Ha olyan mondatot írnak, hogy pl. "Igyál meg egy bögre teát és feküdj le!", akkor itt jogos a felkiáltójel, mivel ez egy felszólító mondat. Ha viszont a sima kijelentő mondat pl. "Itt szépen süt a nap." végére tesznek felkiáltójelet, az már nem helyes.
2009. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez kezd elterjedni. Lapozz bele néhány bulvárújságba, és meglátod, hogy ott mennyire gyakoriak. Aki nem (csak) azokat olvassa, hanem esetleg szépirodalmat is, az nem használja úton-útfélen.
2009. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert divat.
2009. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Jó ,hogy felkiáltójelekkel válaszolunk olyan kérdésekre, amikben olyan szavak vannak, mint pl. "meghangsúlyozzák"!!! Ilyentől a hideg rázza az embert!
2009. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én attól jobban kiakadok, amikor kérdőmondattá alakítanak. Csak fogom a fejem, hogy ezt hogy hozta össze az illető.. És egyre gyakoribb hiba..
2009. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem a bugyuta rövidítések akasztanak ki. Ok, msn, sms és a többi nyalánkság, de mégis, a "vok" és társai idegtépőek és logikátlanok. Mire rájöttem, hogy melyik mit jelenthet, eltelt egy kis idő, bevallom. Ehhez képest a felkiáltójel túlzott használata nem is annyira borzasztó.
2009. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Addig örülj, amíg csak egy felkiáltójelet tesznek. Mostanában elég sok helyen látok olyat, hogy egy amúgy is kijelentő mondat végére három felkiáltójelet tesznek. (Mostanában kezdem megszeretni a pudingot!!! Nagyon idegesítő és nem is helyes.)

Ja, a halálom még az, amikor a három felkiáltójel előtt még szóközt is hagynak. Na az kész.

2010. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!