Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kamaszok, fel tudnátok nekem...

Kamaszok, fel tudnátok nekem sorolni az igekötőket?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 14:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy Te hülye, és azt sem írtam, hogy Én okos vagyok. :)


fogyiiiii

2013. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%
OK, ha megmondod, hány van belőlük...
2013. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%
Most azt várod,hogy mondjak egy konkrét számot, egy olyan dologról, amit még a nyelvészek is vitatnak, hogy mennyi van belőlük? Szánalom. Bár ti tökéletes emberek még mindig nem adtatok választ.. ;)
2013. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
47%
Ezt a frusztrált társaságot ...
2013. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%

Sajnos régen voltam már kamasz,de nekünk annak idején /-általános iskolában-/meg kellett tanulni az igekötő definícióját, és az igekötőket.

Az utóbbiakat így hangzottak:

be, ki, le, fel, meg, el, át, rá, ide, oda, szét, össze, vissza.

Biztos van még jó pár, de ezeket használjuk a legtöbbet.

2013. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
7-es! 4-es vagyok. Nem direkt irtam :( Asszem jobb ha ezutan csendben maradok? :D
2013. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös, hasonló cipőben járunk, én is régen voltam kamasz, és nekünk is kötelező volt tudni. Kérdésem elevenre tapintott pedig egészen más célból íródott. Arra voltam kíváncsi, hogy ha a kamaszok ismerik az igekötőket, akkor miért csak egyet használnak? Behalnak, beájulnak, besírnak, stb.
2013. aug. 8. 17:38
 18/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szegényedő kultúra szegényedő anyanyelvvel jár.

Számomra kellemes csalódást jelentenek a ritka kivételek. Olyankor élvezet végre beszélgetni.

Vannak ilyen "kamaszok" is.

Százból kb.5.

Miattuk megbocsátom a többi birkát. :)

2013. aug. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#17: Minden cigány lop!

Érzed a párhuzamot a te példáddal? Még mindig nem illik általánosítani. Én sem ismerem az igekötőket, de kb. fél perc lenne kiguglizni őket. Sőt, attól, hogy nem vagyok vele tisztában, hogy mi is az az igekötő szerintem még egészen korrektül tudok fogalmazni.

G.

2013. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
No, igen, Geniuseus! Szabályt erősítő kivételek mindig lesznek. Tisztelet nekik.
2013. aug. 9. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!