Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak egy ártatlan kérdés. Ez...

Csak egy ártatlan kérdés. Ez most valami új dívat, hogy ír a kamaszok fele? Nem idegesít titeket?

Figyelt kérdés

Régebben sem tudták ezeket leírni, vagy mi ? Szinte az összes kérdésnél azt olvasom, hogy egyesek nem tudnak különbséget tenni a -ba/-be és a -ban/-ben között. Illetve ez utóbbit teljesen elhagyják.

pl:

mit tiszteltek a másikba?

én egy boxerba és 1 pólóba vok

franciába meg egy melltartóba nyitok ajtót

milyen ruhába menjek

Ezeket erről az oldalról szedtem. Nem kérek a normálatlan válaszokból, de kíváncsi vagyok.


2010. szept. 1. 13:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Ez a magyar kultúra... így fejlődik... vagy visszafejlődik...

Tudod a helyesírás egyre kevésbé ismert szó.

2010. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

SMS-en felnőtt generáció

Lesz ez még roszabb is.

2010. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugye mondtam, hogy lesz ROSSZABB is.

Tanultam tőlük :)

2010. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Én is megőrülök tőle.A szavakat összevonják,a hogyból h lesz,a vagyokból,,vok",az,,sz"betűt x-nek írják és így tovább...Szánalmas és szomorú,hogy ide jut a magyar nyelv.Azt hiszik,attól lesznek vagányak,ha így beszélnek és írnak.Szerintem csak műveletlenségről és igénytelenségről tanúskodik.
2010. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább a nyelvészeknek hiszek, nem kell a nyelvjárásokat teljesen kiszorítani a mesterséges irodalmi magyar javára. Egy ilyen oldalon szerintem nyugodtan használjuk csak a beszélt nyelvet. Az lesz a kínos ha majd hivatalos levelet nem tud majd megírni helyesen mert nem ismeri az iskolai, irodalmi magyart.
2010. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én itt elsősorBAN nem a rövidítésekről, hanem a -ban/-ben teljesen elhagyásáról és nem ismeréséről beszélek.

A vok, h és társait már nagyjából megszoktam, de ez rettenetesen idegesít. Megváltozik tőle a mondat értelme és nem is veszik észre, borzalom.

2010. szept. 1. 14:25
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

"Ez most valami új dívat, hogy ír a kamaszok fele?"


Ja. Régen a kamaszok fele nem is tudott írni. Még régebben meg 99%-uk. De jó volt az, ugye?


Egyébként pedig: DIVAT. Így írjuk helyesen.

2010. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
a ban/ben-ba/be megkülönböztetés ma már csak az irodalmi magyarban él. A nyelvtudomány ma már elismeri hogy a beszélt nyelvben ez a különböztetés kiveszett, a szöveg kontextus adja meg a mondat értelmét. Pont pár napja volt róla szó a Kultúrházban a M1-en.
2010. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem értelek, szerinted mit nem írtam helyen a DIVAT szóban ?

Tanulj meg olvasni, ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatomat. Értelemszerűen nem azokra az időkre gondoltam, amikor az iskolázotság nem volt megfelelő, ne keress akákán is csomót, jobban fogsz járni.

Ha pedig olyan nehezedre esett válaszolni, akkor nem kellett volna írnod.

2010. szept. 1. 15:00
 10/26 A kérdező kommentje:

*iskolázottság

Jó, most már látom. Tényleg elÍrtam a dIvatot szót.

2010. szept. 1. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!