Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak engem zavarnak ezek a...

Csak engem zavarnak ezek a "rövidítések"?

Figyelt kérdés

Csak engem zavarnak az ilyen jellegő dolgok?

Manapság egyre lustábbak az emberek, és még arra sem veszik a fáradtságot, hogy egy szót értelmesen leírjanak. (Ez csak az én meglátásom!)

Egyre inkább zavarnak a hasonló rövidítések (Oda írom hány billentyűt kellene lenyomniuk plusszba):


h (hogy) +3

am (amúgy) +3

bnőm (barátnőm) +4

sztem (szerintem) +4


És biztos van még több...


Most komolyan...

Manapság ennyire ellustúltak az emberek, hogy plussz három billentyűt nem tudnak leírni?

Nektek nincsen az az érzésetek amikor egy ilyen emberrel beszélgettek, hogy nem veszitek annyira komolyan, mint egy olyan embert aki "helyesebben" ír?


(Azért ide írtam, mert kiváncsi vagyok, hogy egy ismerkedésnél hogy viszonyultok egy olyan lányhoz/fiúhoz aki nagyon gyakran használja ezeket a rövidítéseket.)



2013. szept. 25. 21:32
1 2 3 4
 1/39 Pain for Pleasure válasza:
Engem is zavar, bár én képes vagyok mindenbe belekötni. :D
2013. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
46%

Arra szó nincs, hogy én ezt mennyire leszarom. Ki szoktam írni ezeket a szavakat én is, ugyanakkor megérted, nem? Ha neked azon múlik, hogy valakit komolyan tudsz-e venni, az már gond. Ez megint csak egy felesleges kötözködés, semmi több.


Egyébként számomra sokkal kiábrándítóbb a "^^" smájli használata, de ez is csak egyéni vélemény.

2013. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
^^
2013. szept. 25. 21:35
 4/39 Emberek válasza:
engem minden tud zavarni.. néha lehetelen természet vagyok, de legalább tudom magamról. és épp ezért nem kötök bele már semmibe sem
2013. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:

A jellegő gondolom, jellegű akart lenni.

A fiúhoz után pedig vessző van. Gondolom, hogy a helyesírás nem a mindened, de te is spóroltál egy vesszőt.:)

2013. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

jellegű

,

^^

2013. szept. 25. 21:38
 7/39 anonim válasza:
Köszönöm:)
2013. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

A leírni helyett meg lenyomnit akart biztosan írni a kérdező.

Minek kérdez ilyet, ha ő sem tud helyesen írni?

2013. szept. 25. 21:39
 9/39 anonim válasza:
46%
Kiváló önkritika. :):)
2013. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar, sőt, én is használok rengeteg rövidítést, neten nehogy már helyesírási szabálykönyvvel kelljen irogatni egymásnak, de amúgy ha már ennyire érdekel ez a helyes nem helyes téma, érdemes utánanézni... van netes " szabálykönyv" is.
2013. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!