Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy helyes? "ba*zdmeg" vagy...

Hogy helyes? "ba*zdmeg" vagy "ba*szdmeg"?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 17:45
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
55%
MOST AKKÓ, HOGY?!
2014. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
81%

b*szd meg, így helyes leírva de csak ha dugásra buzdítunk ténylegesen!,


és b*zmeg ha indulatszó!


esetleg b*zdmeg, de utóbbi helytelen leírva, mert alapból b*szni a szótő, és ráadásul külön kellene írni akkor! Olyan szó nincs hogy b*z, b*zni, vagy b*zi b*zze!!!


Illetve ahogy előttem is írták b*sszad meg, de éppen ki hogyan is rövidíti ezt, mert hát lehet sok féle képen


b*zeg b*ze, b*zzeg stb. de ezeket se hogysem illik leírni illetve mondani se nagyon!

2015. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 mit csináljak? válasza:
55%
b@zmeg
2018. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
55%
Leginkább sehogy...
2018. márc. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 cseploa válasza:
33%
TANULJ HELYESEN ÍRNI, ÉS AKKOR NINCS GOND. EZ A 8 ÁLLTALÁNOS ALAP SZINTJE.
2019. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 EagleHUN ***** válasza:
Rübiii - ez is ugyanaz ha értitek miről van szó. :D
2019. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
A 2. a helyes így hogy: "b*szdd meg"
2021. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 BringaManó ***** válasza:
27%
nem talált, újra játszhat
2021. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 EagleHUN ***** válasza:

#1 ként adott válaszomat nem tudom ki és miért pontozta le. Nagy rész annyiról szól (és utána példákat hozok) hogy a kérdező kérdésében a csillag karakternek már semmi keresnivalója sincsen hiszen kiírta az összes karakterét a szónak több verzióban is, a * már csak +1 ként van mindkettő verzióban tehát helyes így már egyik sem lehet! Egyszerűen azért mert több a karakter mint amit a helyesírással le lehetne írni.


Tehát a kérdésre a válasz az hogy egyik sem, arra a kettőre amit a kérdező kiírt és pont.


Rajtam kívül #2 írta hogy egyik sem, és sajnos ő is le van pontozva.



Az hogy utána mások a válaszaikban megadtak lehetséges jó helyesírású verziókat a kérdés szempontjából tulajdonképpen másodlagos is. Viszont nem baj.

(Tehát Zöld kezet lehet nyomni azért rájuk én nyomtam is.)


A baj hogy a kérdésre adott konkrét válaszok vannak lepontozva és amelyek nem a kérdést válaszolják meg azok meg felpontozva.

Függetlenül attól hogy lehet humorosan is felfogni a kérdést és születtek humoros válaszok is "részemről is".

(Tőlem #10 is zöldet kapott annó.)

2021. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 BringaManó ***** válasza:
0%

#1 (/#10):

"A * karakter hagyományosan helyettesítő karakter, de akár több betűt is helyettesíthet."


Ahogy semennyit is... (Úgyhogy az egész kifogás kuka.)

2021. febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!