Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy helyes? "ba*zdmeg" vagy...

Hogy helyes? "ba*zdmeg" vagy "ba*szdmeg"?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 17:45
1 2 3 4
 31/32 EagleHUN ***** válasza:
#30 olyan nincs hogy semennyit helyettesít akkor is értelmetlen az ottléte. Tehát "Ahogy semennyit is... " ami "kuka".
2021. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 BringaManó ***** válasza:
72%

először helyesbítés: az előző válaszomban a #10 helyett #29 értendő, elnézést kérek.


---


és akkor a #31-re:


azt írtad: "A * karakter hagyományosan helyettesítő karakter, de akár több betűt is helyettesíthet."


nem tudhatom, milyen hagyományra gondoltál, de ha számítástechnikától független hagyományra, akkor szerintem 1 csillag (vagy alulvonás vagy pötty vagy akármi) egyetlen betűt helyettesíthet.

ha többet is helyettesíthet, akkor felteszem, hogy már a számítástechnika területén járunk (helyettesítő karakter, joker karakter, wildcard), ott pedig helyettesíthet nulla karaktert is. vagyis a "ba*zdmeg" a "baszdmeg" mellett jelölheti a "baltázdmeg", illetve a "bazdmeg" karaktersorozatot is.


amúgy az indító "belekötés" további sebekből is:

- ha annyira "szőrözöl", lovagolsz a részleteken, akkor az sem stimmel, hogy "Egyik sem mert mindkettőnél kiírtad a teljes szót.", hiszen – ahoyg fentebb írtam – még ilyen direkt-félreértős hozzállással is megfelelhetne a "ba*zdmeg" a "baszdmeg"-nek...

- továbbá: "ez a szó már eleve szleng szó és így is írják le" – hogy?... (mire utal azt így?)

– "eredetileg "Basz*-meg" volt" – mit keres ott az a kötőjel?

– "de ezt már senki nem használja" – egy frászt nem, ezt honnan szeded?

– "Hogy szótárban benne van-e a "baszni" mint ige nem tudom." – nyilván benne van (persze baszik formában), miért ne lenne, ld. pl. [link]


na de ez mind mindegy, mert az első válasz úgy-ahogy-van értelmetlen kötekedés, mű-félreértés, szőrszálhasolgatás. (pont mint ahogy ezek is itt fent :-)


úgyhogy ha már ennyire szóba került akkor nyomtam rá egy "nem hasznos"-t.


amúgy sem értelek, azt írtad: "#1 ként adott válaszomat nem tudom ki és miért pontozta le"

miért, mi lett volna abban bármi hasznos akár a kérdezőnek, akár az olvasóknak? semmi.

a csillagos kötekedés nyilván nem, a helyesírási kérdés érdemi részére meg sületlenségeket írtál... :-(


---


#29: "a csillag karakternek már semmi keresnivalója sincsen"


én azt gondolnám, hogy a gépi szűrés ellen van belerakva, de lehet, hogy tévedek, és tényleg csak egy félresikerült "finomkodás" volt.

2021. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!