Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyesírási "alap"tudásomat...

Helyesírási "alap"tudásomat mire tudnám felhasználni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen munkák esetén előny a helyesírás? Ez egy velemszületett képesség/készség. Szeretném felhasználni, alkalmazni az életemben, munkámban. Ügyviteli munkahelyek esetleg (ezt tanultam szakközépiskolában)?
2014. jan. 23. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Legyél Grammar Nazi!


Amúgy nekem a helyesírás ellenőrzésről elsősorban a lektori/korrektori munka jut eszembe könyvkiadóknál, újságoknál, aki a próba nyomatokat átnézi elgépelések után kutatva.


Például az Origóra meg az Indexre simán ráférne még egy-két jobb helyesíró emberke.

2014. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ennek alapvető dolognak kellene lennie, csak butulunk el folyamatosan. Amúgy az Indexre tényleg ráférne az ellenőrzés.
2014. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyomtatott sajtó is fuldoklik az ocsmány helyesírásban. Nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy manapság erre már nem fizetnek embert. Aki a számítógépén nem kapcsolja be a beépített helyesírás-ellenőrzőt se, az szerintetek felvesz egy embert, aki lektorálja a szövegeit? Na ne.


Viszont olyan munkahelyeken, ahol leveleket, beszámolókat kell írni, gépelni, simán jól jöhet. Kapcsolattartó, titkár, ügyintéző, stb.

2014. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Társkeresésnél, szerelmes leveleknél is előny!
2014. jan. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Komolyabb sms-re is érdemes költeni, ha a szolgáltató az ékezetes betűkért cserébe rövidebb karakter limitet szab meg.

Inkább számlázzák több részletben, de barátaimat magyar ékezetekkel tisztelem meg.

2014. jan. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, ha aránylag jó a helyesírásod, de azért én finomabban fogalmaznék!

Kizárt, hogy veledszületett készség lenne, ez biztosan tanult ismereteken alapul.

BTK-n magyar nyelvet kutató professzor kérdezte, hogy ki érzi úgy, hogy jó a helyesírása, utána ő magáról mondta, hogy nem merné magáról állítani, hogy tud helyesen írni! erről ennyit.

A jó helyesírástól még egyáltalán nem leszel nyelvész, de talán érdemes lenne ilyen irányba mozdulnod! :)


Egyébként minden szellemi munka esetén jól veszi ki magát, ha az ember aránylag helyesen tud írni!

2014. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!