Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk ezt helyesen :...

Lászlóka74 kérdése:

Hogyan írjuk ezt helyesen : Á-gi vagy Ág-i? Sajnos nekem ez nagy dilemma! Köszönök minden segítséget!

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az első a jó. A más-sal-hang-zó mindig a következő szótag első betűje.
2014. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló válasza nem minden igényt kielégítő; ha az ő megállapítását követjük, akkor például a rendőr szót "ren-dőr"-ként kellene elválasztani, viszont összetett szavak esetén a szavak határvonalán történik meg az elválasztás, vagyis helyesen "rend-őr" lesz az elválasztás. Ugyanígy az asztalosinas elválasztása asz-ta-los-i-nas, és nem asz-ta-lo-si-nas.


Viszont a válasz helyes volt; a kérdésben szereplő szó elválasztása Á-gi.

2014. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az első a helyes. A második akkor lenne jó, ha ez egy összetett szó lenne, aminek első tagja az "ág" szó lenne.
2014. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

A szótagolás és elválasztás szabályait bárki megtalálhatja az általános iskolák 2. osztályának írott nyelvtan könyvekben...

Lehet köpködni...

2014. máj. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
sajnos nekem azért volt problémás , mert én még úgy tanultam : Á-gi , de a gyereknek úgy tanítják az iskolában hogy : Ág-i...teljesen értelmetlen ! Köszönöm a segítséget m.kinek !!!
2014. máj. 19. 07:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem taníthatják helytelenül. Nézd meg a tankönyvben a szabályokat. Úgy tanítják, ahogy ott le van írva.
2014. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én a nevemet így választom el: Á-gi


Soha nem láttam még úgy elválasztva, ahogy te írod.

Nem is helyes.


Üdv: Ági

2014. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 BringaManó ***** válasza:
Melyik tankönyvben van ez?
2014. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként néha elgondolkodom azon (pl. ha ilyen kérdést látok), hogy mi a francért van így megbonyolítva a magyar helyesírás? Mert az írásnak az lenne a célja, hogy az emberek ki tudják fejezni magukat rajta. De a túlbonyolított helyesírás, ami akadályozza ezt, szerintem ugyanolyan káros, mint az, ha egyáltalán nem lenne semmilyen szabály! Most komolyan, ha az átlag, mezei embernek mindig van gondja azzal, hogy a saját anyanyelvén írjon, akkor az a helyesírás rossz szerintem! Az a jó helyesírás, amit spontánul, egyszerűen és egyértelműen mindenki tud használni.

Ezért, ha rajtam múlna, én bevezetném, hogy mindenki úgy szótagoljon, ahogy akar és kész. Ha a jelentést nem befolyásolja, nem tök mindegy, hogy Á-gi vagy Ág-i? Persze én tudok szótagolni, mert megtanultam stb., de értitek a logikámat?

2014. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Nah-át!

Ke-dves Be-rta, k-edves Ág-i, ar an-yos (!) Bi-cajmók-us, e-ddig n-em tu-dtam. kif-ejezni, de én is úg-y go-ndol-om, m-in-t a-z el-őző!

Ug-ye, mil-yen szép és érth-ető?

2014. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!