Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak nekem bántja a szemem az...

Csak nekem bántja a szemem az ilyen mondatok, hogy: nagy unatkozásokban, kemény tanulásokba?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen látom, és úgy bántja a fülemet. Vagy ez helyes?
2014. jún. 22. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
*bántják
2014. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Nekem a többesszám használata bántó benne.

Azzal, hogy mondjuk nagy tanulásba merülve, nincs különösebb gondom.

Hogy nyelvtanilag bármelyik mennyire elfogadható, az számomra is kérdéses.

2014. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első, helyes így, mivel én a nyelvtani szerkezetre gondoltam, mikor írtam, és nem a példákra, amikből többet is írtam.
2014. jún. 25. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondoltál, a mondatod alanya az, hogy „mondatok”, ami többesszámban van, így egyeztetni kell az állítmánnyal, illetve az állítmányt vele. Szóval úgy is jó lenne, hogy „Csak nekem bántja a szemem az ilyen szerkezet, hogy »nagy unatkozásokban«, »kemény tanulásokba«?” Bár ha többet is felsorolsz, akkor nekem még mindig természetesebbnek tűnik a többesszám, de mindegy.


Másrészt a példák, amiket felsoroltál utána, azok nem mondatok, tehát ezt is elrontottad. Bár ez lehet, hogy csak az én szememet bántja…


Harmadrészt meg az én szememet ezek a szerkezetek nem bántják. Simán el tudom képzelni, hogy valaki hétvégente (azaz sokszor) unatkozik, és egyszer a nagy unatkozások közepette történik vele valami érdekes.

2014. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"unatkozások közepette"

Így rendben is lenne szerintem is, de simán az unatkozásokban nekem magyartalannak hangzik.

2014. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen , úgy máris normálisabban hangzik. De már látom hogy nem a leírásba lévő bántjára gondoltál, hanem a felsőre.
2014. jún. 26. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!