Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hol található meg az a szabály...

Kavics33 kérdése:

Hol található meg az a szabály a helyesírásunkra miszerint a fajnevek/ kettős nevezéktan dőlt betűs írása csak ajánlás és nem követelmény?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 13:10
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az élőlények fajainak tudományos nevét – az egész világra kiterjedő egységesség érdekében – szigorú formai és technikai előírások határozzák meg. Az előírásokat és ajánlásokat ún. nemzetközi nevezéktani kódexek határozzák meg: az állatoknál a Zoológiai Nevezéktan Nemzetközi Kódexe (ICZN – International Code of Zoological Nomenclature), a növényeknél (valamint a gombáknál és a cianobaktériumoknál) a Botanikai Nevezéktan Nemzetközi Kódexe (ICBN – International Code of Botanical Nomenclature), a baktériumoknál pedig a Baktériumok Nevezéktanának Nemzetközi Kódexe (ICNB – International Code of Nomenclature of Bacteria) tartalmazza az előírásokat.

A tudományos neveket kurzív (dőlt) betűkkel (kézírásnál és írógép használatakor aláhúzással) szokás írni. A dőlt betűs írást a Zoológiai Nevezéktan Nemzetközi Kódexe ugyan csak ajánlásként fogalmazza meg, de célszerű betartani."


Wikipédia

2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a helyesírás is csak ajánlás tulajdonképpen. :)
2014. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehetthodj csakk ajjállás de nemszeretnád udjeha ien heje sirási fórmába irrnák? :D
2014. jún. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem. :) Csak azt mondtam, hogy nem kötelező betartani. :)
2014. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Hát nekem špeciel tökmíd1
2014. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És ezt a rendkívüli tényt ilyen fontos volt két hónappal a kérdés feltevése után közölni velünk?

Jó sok időd lehet, hallod! :D

J.

2014. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak nézegettem a nekem ajánlott kérdéseket és ez jött fel :P Baromira nem néztem mikori
2014. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaja, én sem nézem mikori, de nem is számít, mert a kérdéseket és válaszokat akár évek múlva is megtalálhatja és olvashatja valaki, és akkor hasznos lehet a hónapok után adott válasz is. De most erre csak ezt írnám: Nem mindegy? Ki foglalkozik ilyenekkel? ahogy írni szokták: Get a life! Vagyis kezdj el élni! Rövid az élet, és amint letelt, már ..ra semmi értelme nem lesz ezeknek a dolgoknak - nem mintha előtte lenne.. :P
2015. ápr. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!