Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják oly sokan a...

Miért írják oly sokan a ban-ben ragokat n nélkül?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom a ba-be végződéseket ott,ahol ban-ben kéne,és már kezdenek elbizonytalanítani.. lehet én vagyok hülye,de vmibe bele az a ba/be és valamiben benne a ban/ben,nem?! Nem hallják az n-t vagy mi???

2014. aug. 29. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez a szokás, de attól még neked van igazad
2014. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak helyesen írni vagy nem is törődnek vele.
2014. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Az eddigieken túl: azért nem hallják, mert nem is mondják. :(

Sajnálatosan sokan beszélnek trehányan, még olyanok is, akiknek pedig feladata lenne "szépen" beszélni, pl. pedagógusok, közéleti személyiségek stb. És sajnos a rossz példa terjed, mint egy vírus... :(((

2014. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én pl: felvidéki vagyok, és mi alapból tájszólással beszélünk, ezért néha, ha nem figyelek, én is eltévesztem.
2014. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos :( :/
2014. aug. 29. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A butaság kezd felmagasztosulni és közszemléletté válni. Ennek oka, hogy kezdenek többen lenni, akik elemi ismeretekkel sem rendelkeznek. Kellemetlen érzés állandóan azzal szembesülni, hogy ezt se tudjuk,azt is rosszul tudjuk. Ekkor jön az, hogy kinevezzük helyesnek, amit mi tudunk. Így lesz lényegtelen, hogy a szobába megyek, vagy a szobában megyek. Hogy a szobába vagyok, vagy a szobában vagyok. A szomorú, hogy sokaknak tényleg lényegtelen - nem képesek különbséget érzékelni ebben.
2014. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik, amit már feljebb is írtak, hogy egyfajta nyelvi igénytelenség uralkodik sokakon vagy egyszerűen rosszul sajátították el a nyelvet.


Amíg egyesek nincsenek azzal tisztában, hogy ragozáskor megkülönböztetjük a 'hová' és a 'hol' kérdések esetében a végződést, addig nincs miről beszélünk.


Hasonló jelenség a hiperkorrekció, amikor 'hová' kérdésre is -ban/-bennel felelnek.

2014. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!