Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan szó az angolban...

Van olyan szó az angolban amit a magyar nyelvben a "szegény"-nyel fejezünk ki, és nem a szó fizikai értelmére gondolok, hanem amikor arra használjuk, akit pl. sajnálni kell, mert elesett, stb?

Figyelt kérdés
2014. szept. 4. 09:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is meg kellene szüntetni a pontozást. Sokan csak szórakoznak vele, semmi értelmeset nem mutat így.
2014. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, becsszóra nem én voltam a troll!

Visszatérve a témára: nagyon furcsállom, hogy nincs erre külön szó, és nem csak nálunk ezek szerint, úgyhogy a hangsúlyra és a szövegkörnyezetre kell hagyatkoznunk. Nekem hiányzik...

2014. szept. 4. 15:09
 13/18 Wadmalac ***** válasza:
100%
Heh, a magyarban hasonló értelmű lehet a "szerencsétlen", az meg szó szerint németre fordítva szó szerint nem szerencsés embert meg boldogtalant is jelent, de sajnáltat nem. Érdekes dolgok ezek. :)
2014. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nekik elég, ha kevés, pakolgatnak még rá pár fuck-ot
2014. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Viol3 válasza:
Poor-t erre is használják. Pl: Oh, poor you! Érted?
2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

magyarban még a csóró/csóri szót is használjuk a szegényre (a szó mindkét értelmében, tehát a sajnálandó emberre és az anyagi nélkülözőre is.)


A szó amúgy cigány eredetű, a cigány nyelvből került a magyarba, és a cigányban is jelenti mindkét értelemben azt, hogy szegény.


Úgy látszik ezt minden európai nép mindkét értelemben használja... (angol, német, magyar, cigány... :) )

2014. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*mindkét értelemben jelenti azt..
2014. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tetszik ez az űrmajom kifejezés. :D

Vannak azért még, a kérdésre válaszolva, szavak, pld a pitiful (ha jól értelmezem a kérdést, nem a szegény szó olyan angol megfelelője volt, ami szegényt is jelent és sajnálnivalót is, hanem sajnálnivalót jelentő angol szó).

2015. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!