Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a különbség a feejzet, és...

Mi a különbség a feejzet, és a rész között? Melyik a nagyobb?

Figyelt kérdés
irodalom

2014. okt. 29. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a resz a nagyobb, de erre nincs “kotelezo” definicio. Eleve sok regenyben nincsnek reszek, csak fejezetek, masokban fejezetek nincsenek, csak reszek. Ha mindketto van, akkor reszbol van kevesebb, azaz a resz a “nagyobb”. Az, hogy mi mekkore kell hogy legyen, nincs kobe vesve, sokszor a fejezet rovid, tulajdonkeppen egy jelenet egy fejezet, igy pl Dan Brown konyveiben van vagy 80 fejezet.

Mindenesetre egy konyv nem szokott 4-5 resznel tobbet tartalmazni, mig fejezetbol azert boven lehet tobb tucat. Resz akkor szokott lenni, ha egy nagy torteneti egyseg vagy idobeli egyseg lezarul.

2014. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. az egri csillagok, azt hiszem azokat is résznek tekinthetjük. (5 van belőle)
2014. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, illetve nekem úgy logikus, hogy a rész a nagyobb egység, de láttam már összevissza is használni az olvasmányaimban. Nem tudom, honnan ered a két meghatározás.
2014. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A LaTeX könyv-dokumentumosztályában (\documentclass{book}) a rész (\part{}) a nagyobb egység, mint a fejezet (\chapter{}).
2014. okt. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!