Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Milyen régen nem láttalak! "...

"Milyen régen nem láttalak! " mondat nem értelmetlen kicsit?

Figyelt kérdés
Szerintem úgy kéne mondani, hogy "Milyen régen láttalak" vagy "Milyen régÓTA nem láttalak". Mert annak, hogy "régen nem láttalak" annak nem sok értelme.. Mert akkor régen se látta.. ááá ennek nincs értelme :D Szóval értitek? Szerintetek?
2010. jan. 31. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a "Milyen régen nem láttalak!" is jó, ha úgy vesszük a régent, hogy sok ideje, azaz régóta. Véleményem szerint ez kétjelentésű szó.
2010. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen régen nem láttalak!....így még senkitől sem hallottam így,csak Tőled xD
2010. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szokták használni a Milyen régen nem láttalak-at is, de én inkább úgy mondanám, hogy rég láttalak, vagy rég találkoztunk.
2010. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érted, mit akar vele kifejezni az illető, akkor nem értelmetlen. A nyelv a kommunikáció eszköze. Ha sikerült közölni a közlendőket, akkor sikeres nyelvhasználat történt, minden más szőrszálhasogatás.
2010. febr. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek is igaza van. Meg aztán a rég nem láttalak a kettős tagadással is analóg, ami a magyarra jellemző. Azaz "semmi nincs ott".


A "rég láttalak" és a "Rég nem láttalak" ugyanazt jelenti, pedig láthatólag egymás tagadásai. Ez van, nem csak egy ilyen dolog van a nyelvben.


Csatlakozva az előttem szólóhoz, minden más szőrszálhasogatás.

2010. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Akartam még példát mondani, elég vulgáris, de a

Leszarlak. és a Le se szarlak ugyanazt jelenti. (Elképzelhető legrosszabbul elsülő párbeszéd:

- Hát már le se szarsz?

- Dehogynem...)

2010. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:D Utolsó hasonlat az haláli volt xD Végülis igen, igazatok van.. Nagyon érdekes ez a magyar nyelv. Emiatt (de szinte csak emiatt..:S) örülök, hogy magyarnak születtem:)
2010. febr. 1. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen az: Alig várom már, hogy találkozzunk!

Azaz: Nagyon várom, hogy találkozzunk!


De tudom, hogy ez onnan ered, hogy alig tudom kivárni, hogy találkozzunk. Csak mégis fura kimondani. :-))

2010. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aha!! Igen, erre én is gondoltam már, akár ezt a mondatot is írhattam volna :)
2010. febr. 5. 00:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Értelmes szerintem. Mert azt is mondják, hogy Milyen nagy fa! Ebben az esetben a Milyen az fokmértékhatározó. Mert amúgy Mennyire nagy fa is lehetne. Ugyanígy a régen-nél.
2010. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!