Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Motort, vagy motrot?

Motort, vagy motrot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek melyik a helyes? Motort vagy motrot? Annyit elárulok, hogy most, ahogy ide beírtam, a motrot szót aláhúzta pirossal.


2010. febr. 7. 11:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

És akkor mi van a bokrot-tal?

Azt is ki tudom mondani, hogy bokort, mégis a bokrot a helyes.

2010. márc. 22. 09:30
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

MOTORT


A motor latin eredetű szó, nem húzhatjuk meg a "mot"-nál a szótövet! motor| a szótő. D

2010. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
ezzel magyarázod a bokort-bokrot kérdést?
2010. ápr. 11. 11:11
 14/22 anonim ***** válasza:
8%
köztudott hogy motrot...szerintetek honnan vette annyi ember hogy motrot? ti tudjátok rosszúl aki azthiszi hogy motort
2010. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

"ti tudjátok rosszúl aki azthiszi hogy motort"


Nna... Te most aztàn jól "megaszontad", hallod-e !

Legközelebb így fogom magyarázni az unokáimnak, hogy jobban beszéljenek magyarul!

Remélem egyébként, hogy humorosnak szántad ezt a hozzászólást... Akkor viszont jelezned kellene, mert hidd el, vannak, akik komolyan veszik!

Imádom a szójátékok minden formáját, de "Humorban nem ismerek tréfát!" (Karinthy)


Egy "motros" nagymama, aki még ma is "motorral" jár, és nem "motral", vagy hogy is lehet mondani ezt a szót, ha "ragzani" akarom???

Vicces, mi? Erről az oldalról még nem vizsgáltuk meg a kérdést... És ez a "bokor"-ra is vonatkozik!

Ragozzátok csak egy kicsit, mindjárt előjön az alap...

Bokor, bokrot, de "bokornak a", bokornak, stb!

A legszebb idézet, ami eszembe jut, az a Családi kör Arany Jánostól, ahol a "Bokrodnak megette" kifejezést használja... Gyönyörű allegória vagy szimbólum, nem?

2010. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
64%

"ti tudjátok rosszúl aki azthiszi hogy motort"

ez így helyes:

-Ti tudjátok rosszul,akik azt hiszik,hogy motort-

2010. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

""ti tudjátok rosszúl aki azthiszi hogy motort"

ez így helyes:

-Ti tudjátok rosszul,akik azt hiszik,hogy motort-"


Háááát... Ha már a javításnál tartunk, akkor inkabb így mondanám vagy írnám:

"Ti tudjátok rosszul, akik azt HISZITEK, hogy motort!


(Ami persze nem igaz, de mindenki szabadon hihet, amit akar, nemde??? Elvégre demokráciában élünk, vagy mi...)


Nem gondoljátok?

2010. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
68%

"(Ami persze nem igaz, de mindenki szabadon hihet, amit akar, nemde??? Elvégre demokráciában élünk, vagy mi...)


Nem gondoljátok?"


Nem, mert vannak bizonyos dolgok, amiben nem hinni kell, hanem tudni! Ilyen a helyesírás (nem hinni kell benne, hogy "muszály", hanem tudni, hogy muszáj), az egészségügy (azt hittem, hogy AIDS-es, pedig csak influenzás), stb.

2010. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
26%
jó am tudom hogy motort de olyan viccesen hangzik hogy megyek szerelni a motrot:D am énírtam h "ti tudjátok rosszul"
2010. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 arn válasza:
68%

Győri vagyok, szeretném megvédeni kicsit a "motrot". Nálunk többnyire így használjuk. De írok pár elgondolkoztató példát a "motros" logika alapján:


motor, szobor, bokor

motort, szobort, bokort

motorok, szoborok, bokorok

motrot, szobrot, bokrot

motrok, szobrok, bokrok


Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy a motor még nem épült be teljesen a nyelvbe. A környezetemben ez jellemző:


motor, motrot, motrok

szobor, szobrot, szobrok

bokor, bokrot, bokrok


De! A gép hajtotta kétkerekűt vezető emberre inkább itt is inkább azt mondják, hogy motoros, és nem motros. A feleségem ugyanakkor a fentiek megtartása mellett azt mondja, hogy motorozik, én azt, hogy motrozik. Valószínűleg ez egy átmeneti állapot, ugyanakkor a média miatt jó eséllyel az a verzió fog kihalni, amelyiket kevesebben használják.


Amúgy meg egyen specit mindenki :) Ez tényleg echte győri dolog.

2011. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!