Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Valaki lefordítaná nekem ezt...

Valaki lefordítaná nekem ezt a rovásírásos szöveget?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 3. 10:52
 1/8 2xSü ***** válasza:
6%
Ez nem rovásírás.
2015. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BringaManó ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem a "szokásos" székely rovásírás, attól még lehet rovásírás. :-)
2015. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
8%

Hát én kutakodtam egy kicsit – csak nem volt elég időm részletesebb választ adni –, mielőtt a választ írtam volna, megnéztem többféle rovásírás ábécét, de a képen olyan jelek vannak, amihez még csak hasonlót sem találtam. Még rúnáknak is lehetne értelmezni, de itt sem találtam hasonlót, de más okok miatt is valószínűtlen, hogy tényleges írásról lenne szó.


Én gyanítom, hogy – főleg mivel rajzolt képről van szó – ezek csak valami rovásííráshoz, vagy rúnákhoz hasonló kitalált jelek. Ezt erősíti az is, hogy nincs két egyforma jel. Két 10 betűs szóban elég ritka, ha nincs két azonos mássalhangzó. Persze lehet olyan írás, amiben pont a mássalhangzókat hagyták el, ahogy ez pl. a rovásírásra is jellemző volt, de akkor meg gyanúsan hosszúak a szavak, illetve akkor itt 20 mássalhangzóról van szó, aminél megint kicsi a esélye, hogy nincs ismétlődő mássalhangzó. Annak is kisebb a valószínűsége, hogy pont két 10 betűből álló szó került egymás mellé.


Aztán a rovásírásban a jeleknek ritkán van tükörképük. Ennek praktikus okai vannak.Itt viszont két jelnek is látható tükörképe. A betűk között vannak hasonlók, ami megint nem praktikus, hiszen ezek az írások akkor alakultak ki, mikor véséssel, faragással is gyakran írtak, a hasonló betűknél elég megcsúsznia a késnek, és már más betűről van szó. Néhány jel túl bonyolult ahhoz, hogy kényelmesen ki lehessen faragni, és nincs is hasonló betű hozzá, tehát lehetne egyszerűsíteni a jelet, pl. az ötödik jel közepébe felesleges az a pont, vagy a három vonal.


Szóval összességében én nagyon valószínűnek tartom, hogy valami játékban kellett valami képet kreálni, és jól nézett volna ki valami régi írás, így rajzoltak pár rúnához hasonló jelet, úgy hasraütéssel.

2015. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2xSü ***** válasza:
8%

Valami ilyesmi: [link]

[link]


(Ezek kimondottan olyannak készültek, hogy hasonlítson egy tényleges íráshoz, de mégse legyen értelme, ne vonja el a figyelmet. Pl. háttérképnek jók lehetnek ezek.)

2015. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BringaManó ***** válasza:
100%
OK, Süsü, válasz elfogadva. :-)
2015. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2xSü ***** válasza:
5%
*Két 10 betűs szóban elég ritka, ha nincs két azonos MAGÁNhangzó. Persze lehet olyan írás, amiben pont a MAGÁNhangzókat hagyták el, ahogy ez pl. a rovásírásra is jellemző volt,
2015. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BringaManó ***** válasza:
(világos, dekódoltam röptében :-)
2015. febr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez a kép a Magyar Népmesék egyik részében van, onnan szedtem. Azt hittem, hogy van jelentése, de akkor ezek szerint nincs.
2015. febr. 4. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!