Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szóltam a tanárnak...

Mit tegyek? Szóltam a tanárnak annyit mondott be kell hozni a lemaradást. S ez jelenleg mit jelent? Mindent tanuljak meg a 8 évre visszamenőleg, közben kiderült nem is ugyan olyan könyvük volt, mint nekem.

Figyelt kérdés
Német nyelvi tagozatot most kezdtem a gimnáziumban. 8 éve tanulom a németet, de a tanárok nem profik voltak, s nem igazán érdekelte őket.Jelentkeztem ide, felvettek. De most már a második héten kiderült számomra is,hogy nem arról szól,hogy itt az alapoktól kezdünk,s én szépen megtanulom, hanem rögtön ilyen-olyan fogalmazások. Hozzá sem tudok szagolni.

2014. szept. 10. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretnek en kotekedni, de ha 8 eve tanulod es egy fogalmazast nem tudsz megirni az szerintem nem teljes mertekben a tanar hibaja. Lehet, hogy oket nem erdekelte, de teged sem az is biztos. En azt javaslom, hogyha valoban erdekel ulj neki komolyan magadtol, anyagot a neten rengeteget talalni es tanulj. Testverem 3 honap alatt tanult meg egy nyelvet 0-rol egy B2 nyelvvizsgara, szoval nem lehetetlen.
2014. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 István000 válasza:
100%

Kérdezd meg szépen a tanárt, hogy segítene-e neked külön órákkal. Mond meg neki, hogy eddig problémáid voltak, nem tudtál tanulni, vagy nem érdekelt annyira, de most komolyan hozzá akarsz fogni, mert megváltoztál, jobb ember akarsz lenni, ha lehet segítsen.

Még ha el is utasít, akkor se add fel. Szabadidődben tanulj és amikor eljönnek a tesztek, dolgozatok, akkor meg fogja látni igyekezetedet. Hidd el, tisztelni és értékelni fog. Légy vele mindig kedves, órán légy kicsit aktívabb, csináld meg a házit, közben apránként vedd át az elmaradt alapokat. Ha nem szekálod, nem csúfolod ki(mint a többiek), akkor segít, elnéző lesz és jobb jegyet ad. :)

2014. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólóknak, csak annyit tennék hozzá, hogy ne a saját tanárodat kérd meg különóra ügyben, mert saját tanárod nem taníthat magántanárként. Szóval keress "független" magántanárt. Mondjuk ezzel az a baj, hogy nagyon sokba kerül.


Igazából itt az elhatározáson is sokan múlik. Ülj le, és kezdd el keményen tanulni a nyelvet, olvass, írj. Nézz rajta filmeket, nézz német csatornákat stb. Nyomasd éjjel-nappal a nyelvet. Más választásod nincs, ha meg akarod tanulni. Ha a tanárok látják, hogy igyekszel, akkor türelmesek lesznek, hidd el. De ha sértődötten széttárod a kezed, hogy "nekem ez nem megy", akkor csak magadnak nehezíted meg a dolgodat.

2014. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Így van ! Azt kell tenned, amit főképp István000 írt. Ha tudsz, menj el magántanárhoz legalább fél - 1 évig. ---- Szerezd be azokat a könyveket, amelyeket a mostani tanár kér. Fusd át a szószedeteket és az olvasmányokat. ha van olyan nyelvtani rész, ami gondot okoz, azt gyakorold (ha lehet a magántanároddal). ---- Órán legyél aktív, próbáld segíteni a tanár munkáját! Értékelni fogja.
2014. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!