Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért Magyarországon, de...

Miért Magyarországon, de Németországban?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyedül Magyarország és egyes szigetországok(pl. Izland, vagy Málta) esetében használjuk a -ra, -re ragot, egyéb országneveknél -ba, -be van. Ez miért alakult így?
2015. febr. 21. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Németországon lenne helyesen, ahol ország van, az mindig -on.
2015. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BringaManó ***** válasza:
53%
#1: És te így is használod? (Nem néznek rád furcsáBAN?... :-)
2015. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BringaManó ***** válasza:
100%

A kérdésre:

Sajnos nem tudom, hogy miért. (Tudom: akkor minek szólalok meg... :-)

Viszont itt is történt már róla elmélkedés: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__265685..

2015. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
BringaManó, azt írtam, ahol ország van a szóban, a "furcsa" szóban nincs ország
2015. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:

Tudom, ún. vicc volt.

De a kérdés komoly. Valamint érdekelne, hogy mit jelent nálad a "helyesen". Hiszen hogy nem úgy használják az anyanyelvi beszélők, azt tudjuk (ugye ebben egyetértünk?), és ha valaki Német-/Olasz-/Spanyol-/Finn-/Svéd-/Török-/Örmény-/Stb.-országON-t mond (-ban/-ben értelemben), akkor az nyelvbotlás, vagy töri a magyart. Ehhez képest akkor mi az, hogy "helyesen"?...

2015. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, azt a kérdést és értem, hogy hagyomány meg így alakult. Viszont azt is láttam regényekben, versekben itt-ott, hogy régebben használták a Magyarországban/Magyarországba alakot is. Ez miért kophatott ki teljesen?
2015. febr. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!