Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ez milyen karakter lehet?

Ez milyen karakter lehet?

Figyelt kérdés

Egy elég rossz minőségű képen van a következő részlet.

A kérdés, hogy a kivetőben egy 'a' betű van, vagy egy '3'-as?

Közelről nézve 'a'-nak tűnik, de ha lekicsinyíti az ember, akkor pedig egy 3-as számnak látszik.

Mivel nem igazán tűnik szabvány 'a' betűnek, ezért nem annyira egyértelmű eldönteni, hogy ez mi is lenne, de szerintem az a legvalószínűbb:


[link]


2015. márc. 15. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szövegkörnyezet, szövegkörnyezet, szövegkörnyezet!


Nekem így első ránézésre amúgy a 3-as tűnik legvalószínűbbnek, azaz 10^(–3) van odaírva. De akár még Ξ is lehet (10^(–Ξ)).

2015. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vree ***** válasza:
53%
3-ast nem szoktak úgy írni, hogy a felső íve nagyobb sugarú, mint az alsó, de ki tudja. Semmi infó nincs, hogy ez milyen karakterkészlet?
2015. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Figyelmetlen voltam, most látom, hogy ott van mellette jobbra pár karakterrel kitevőben egy 3-as.

Mivel nem hasonlít rá, így gondolom az egy 'a' betű lenne...


Bár, ahogy nézem ott a 10-es számban az 1-est, és a 0-t, az se biztos, hogy azonos betűtípusból valók.

De elég valószínű, hogy több képből lett összeillesztgetve a feladat, és véletlen levágta(letakarta) a másik réteg az 'a' betű pár pixelét...


Vélemény?


[link]

2015. márc. 15. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez alapján még inkább 3-as.
2015. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egymás mellé tettem a két karaktert, én nem sok hasonlóságot látok...

Valaki még ebben meg tudna erősíteni?



[link]

2015. márc. 15. 18:51
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Mert nincs sok hasonlóság. De most ennyi alapján mit mondhatnánk? Ha kiderülne, hogy az egy nagy kszí, akkor mennyivel lennél előrébb?


Egy számjegynek van ott értelme, és ha az egy számjegy, akkor csak 3-as lehet. Minden más egyformán semmitmondó.

2015. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:
53%
Csak 3-nak van ott értelme, nem értem a kérdést.
2015. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!