Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kérlek írjatok egy őszinte és...

Kérlek írjatok egy őszinte és hozzáértő véleményt erről az angol fogalmazásról! (? ) /helyesírás, szóhasználat, stb. /

Figyelt kérdés

There are many kind of house in our big world. Every body hwo like the fantastic houses can found the style of the rooms what he, love. It is a very variable topic, we can change the atmosphere every day. We can’t found two similar place in the world because, there is huge choose in the shops and markets, so the limit of the houses style is only our fantasy.

In the pictures we see different styles like the elegant or the „swag” style. They are soo dissimilar, but as wonderful as the others.

The first house is an elegant place, where the tone is stern too, but it is as delectable as the secont picture whitch is the „swag” and calm room what i said. In the sird picture there is a small tree house. It is simpl but wonderful! The rooms which are in the forth and sixth picture, I can imagine in the first house and the fiveth room is can be in the secont house.

The defails are as serious as the big wardrobes because, we can change the atmosphere with a green plain, or some colorful pillow.

In my opininon the room style is very serious because it can change our temper.


Bocsi de képet nem tudok linkelni most


2015. okt. 23. 22:46
 1/8 anonim válasza:

Elég sok a hiba benne szoval lássuk hogy lenne helyesen.

There are many kinds of houses...az Everybody who likes fantastic houses can find the style what they prefer ( így választékosabb)... can't find two similar places (többesszááám) aztán a vesszőnek a because előtt kéne lennie és a choose egy ige, szoval ahelyett keress más szót (pl választék, lehetőség). Aztán ahelyett a nyakatekert és nyelvtanilag helytelen mondatrész helyett inkább azt írnám hogy pl there are no limits when it comes to houses' styles.

...swag style.... ugye ez nem egy iskolai doga? Ha mégis az inkább irj mást a swag helyett. Modern vagy tudomisén. A valószínüleg nem is létező dissimilar szó helyett írd a different-et. Szoval They are so different but every one of them is equally wonderful. A whitch helyett which a helyes, a swaget hanyagold, és a "what i said" helyett legyen "as i said" de ki is hagyhatod mert teljesen felesleges. In the THIRD picture.... SIMPLE but wonderful. Aztán azt a mondwtod csak tizedszerre értettem meg mit akart jelenteni az meg ugy lesz : "I think the rooms on the fourth and sixth picture can be in the first house, and the fifth room can be in the second house. Most lehet csak én nem tudom mi az a defails, de lehet h details akart lenni. A vessző megint rossz helyen van, a párnák meg legyen többesszámban. In my OPINION the room's style is very IMPORTANT az jobb szó, mert fontosat jelent, nem komolyat, mint a serious.

2015. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Bocs hibát irtam *each one of them are equally...
2015. okt. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
De figy h már kettőkor legépeltem ezt akkor megkérdezhetem hány éves vagy, és 10es skálàn mennyire volt szar az angoltanárod? Mert ezt olvasni fizikai fájdalmat okozott, már bocs :D pedig még nekem sincs nyelvvizsgám.
2015. okt. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Középszintű érettségire készül a feladatból ítélve.

Egyetértek az 1. válaszolóval, egy-két dolgot kiemelek a saját szájízem szerint.

"in our big word" modoros, szükségtelen.

Ha many, akkor már nem lehet kind, csak kindS, mert ugye többes szám.

Az everybody-t külön írni nagyon durva!

who: egyes szám 3. személy, likeS

the névelő nem kell, nem konkrét, és nem is utalsz vissza semmire.

"Can found" nagyon durva!!! A found 2. alak, magyarul múlt idő. Can után 1. alak kell!

He loveS, egyes szám 3. személy! És a what nem jó ide kötőszóként, vagy that vagy még inkább semmi. What akkor van, ha nincs mellette főnév.

"It is a very variable topic" Hol itt a topic? És mivel váltogathatod naponta a légkört? Ezt hagyd ki.

Még egy "can't found", úgyhogy nem véletlen volt.

Two similar placeS: már megint többes szám!

There is A wide (inkább, mint huge) choice.

A fantasy nem fantázia, hamis barát, false friend. A fantázia imagination. "Houses style" ilyen szerkezet nincs. Viszont két of-fal se szerencsés, szóval hagyd ki a házat, the limit of the styles. De így is hunglish a mondat, valahogy úgy lenne angolul, hogy only our imagination can set a limit to the style of our house.

A so-t ne használd semleges szövegben, az egy érzelemgazdag felkiáltás.

Eddig bírtam. Vélemény: Meg kéne tisztelni az angol nyelvet, illetve bármit, amivel foglalkozol azzal, hogy nem hagyod figyelmen kívül a szabályait. És olvass rengeteget, hogy valami ragadjon a mondatszerkezetet illetően.

2015. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még visszajöttem,mert nem állom meg, hogy a helyesírásra ne szánjak még egy pár szót. a sorszámneveket a nyelvtanulás első hónapjaiban tanuljátok!

seconD, THird, foUrth, FIFTH!!!

simplE. És nem vagy diszgráfiás, mert annyira meg nem rossz. Csak le se ...rod.

És green plain? Az mi akar lenni? A plain, ha nem alföld, akkor melléknév.

some pillowS: többes szám! Oda kell figyelni, szóban még elmegy a hiba, mert gyorsan kell mondani, de leírva nem. Ott van idő átgondolni, kijavítani.

Tree house nem valószínű, az fenn van a fán. Inkább wooden house lesz az.

A temper inkább mood legyen, hangulat értelemben a temper irodalmi szó. És igen, a serious nem a megfelelő szó ide, az nem "fontos"-t jelent, hanem komolyt.

2015. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nagyon hasznosak voltak. Amugy 14/l és nem középfokura készülök csak kíváncsi voltam hogy milyen szinten vagyok szerintetek. Már 3 éve tanulom az angolt de lassan haladunk mert tré az osztály...
2015. okt. 24. 13:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Amugy az angol tanar 10/2. Igazabol heti 7 orank van es akkor jona kerdes hogy mi a szart csinalunk ennyi oraban... Hat semmit mert a tanar is, az osztaly is bena... Amit megtanulunk hasznositom de ha nincs mit...! A középfoku meg messze van max az alapfoku szintfelmeresnek... A cel egy angol tagozatos iskola de ilyen tudassal nem mennek at sem a szobelin sem az irasbeli... Nincs valami tanácsotok hogy par honap alatz sokat fejlodjek? Olvasgatok angol könyveket, például az a pl. 5-dik szó is így maradt nagyjból a fejembe de az is hibasan.. Nem is volt szo ilyenrol a suliban :/
2015. okt. 24. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt. Olvasni mindent, ami érdekel, a szavak egy részét kiírni (nem az összeset, mert úgy nem lehet olvasni), filmeket, videókat nézni, a nyelvtant tudatosan végiggondolni, mert hülyeségeket rontasz el, pl többes szám ill. alapvető helyesírás. Nyelvoktató weboldalak milliószámra vannak, a kedvencem az [link] , mert ott minden van magyarázatokkal, és érdekes.

Ahhoz képest, hogy általános iskolás vagy, nem rossz, azt hittem, középiskolás vagy.

2015. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!