Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Most komolyan, aki így ír, az...

Most komolyan, aki így ír, az milyen agyi szinten lehet?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon belemenni, tele van velük az internet. Helyesírási hibák, igekötők; névelők lehagyása, kusza szórendű értelmetlen mondatok, primitív fogalmazási készség. Persze ott vannak az ékezet nélkül írók, a -ba/-ban toldalékot használni nem tudók, az ikes igéket ragozni nem képesek, a süksölők stb. Rengeteg ember írásából látszik, hogy ahogy a fejébe ömlenek a gondolatok, úgy írja le őket és már küldi is el, átnézés nélkül.


Most komolyan, mennyi értelem kellhet bizonyos szövegstílusok gazdáinak? El sem tudnám magamról képzelni, hogy olyan értelmetlen, követhetetlen inkoherens valamit gépeljek be, mert ahhoz nagyon be kéne lőnöm magam, úgy hogy a világomról se tudjak.


Ennyire hatásos a tömeges népostobítás manapság??



2013. jan. 10. 22:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Manapság?
2013. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
54%
sznob vagy
2013. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Pötti Danone - "Nagynak és hülyének lenni jó"


Én is csak a fejem fogom, hogy egyesek milyen elképesztően selejtesen írnak: "jéKcsap, kéBzel, zsáGba, moZSdó, seKfeLY, laPda, kúDba, csaBda, heTYtető...


A másik nagy favorit a plázacica-anyanyelv: "szoli, hambi, kari, bari, nari, örihari, shopping, üccsi, bocsika, király előlap a telcsire"


És ilyenek diplomát kapnak. Ez sajnos nem vicc. A népesség jórésze segghülye.

2013. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
jah, pedig ha jól tudom már a facebookon is van automata helyesírás-ellenőrző, ami egyből aláhúzza a hibákat. Tehát igazából még csak oda se kell figyelni csak a végén rá nézni a szövegre, hogy van-e benne piros...
2013. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ekezet nelkul irnak pl akik mobilrol vagy kulfoldi kiosztasu billentyuzetrol irnak, keretik oket nem egybe venni az idiota plaza pi a nyelven kommunikalokkal!
2013. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ez most műbalhé vagy csak beszélgetni szeretnél?


én pl. mindig kicsivel írok ide vagy a facebookra.


és volt olyan, amikor külföldről nyomtam ékezetek nélkül.


"Nem akarok nagyon belemenni..." akkor miért teszed?


biztos vagy benne, hogy a te írásodban nincs hiba? ;)

2013. jan. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5. Én még mobilról is szoktam venni a fáradságot, hogy ékezettel írjak.

6. Azért mentem bele, mert ennyire muszáj volt, de akkor úgy látom, hogy még mindig félreértelmezhető volt. Nem a kis nüansznyi hibákról beszélek-és igen, természetesen az enyémben is vannak hibák- hanem amikor valaki teljesen összefüggéstelenül ír. Amikor csak húzod a szemöldöködet, és fel-felteszed magadnak a kérdést, hogy most te vagy értetlen, vagy az ő fogalmazásában van a hiba. Biztosan találkoztál már ilyennel. Linkelek majd, ha legközelebb összefutok ilyennel, bár neked sem kell messzire menned, hogy találkozz egyel.


Mondjuk nem a legjobb példa de itt egy: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__.. A kérdezőre gondolok. Értem, hogy mit akarna mondani, de hát szegénykém olyan gyámoltalanul próbálja magát kifejezni. Azért én például szeretem a tárgyragot meg a névelőket nem elhagyni a nyelvemből, ha már vannak... És mint mondtam, vannak nála sokkal rosszabbak is.

2013. jan. 11. 09:57
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyébként ötös persze, ha valakiről látom, hogy teljesen rendben van a szövege csak épp ékezet nincs benne, azt nem szoktam velük egy kalap alá venni.
2013. jan. 11. 09:58
 9/24 anonim ***** válasza:
Megmondom neked, azért, mert igénytelek.
2013. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Néha nekem is érdekes mondataim vannak. Általában azért, mert javítom. Ilyenkor meg gyakran kacifántos mondataim lesznek. Meg elég ha gépelés közben a macska nyávog és máris másra figyelek és hibázom. Sajnos itt nem lehet javítani a válaszokat ha elírok valamit.


Engem igazából csak egy dolog zavar nagyon. Ha valaki minden mondat végére !-jelet rak. Egyszerűen ahogy olvasom ideges leszek.

2013. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!