Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem jut eszembe egy latin...

Nem jut eszembe egy latin kifejezés. Elárulod?

Figyelt kérdés

Nyelvtani kifejezés.

Jó kateg-ban a kérdésem?


Tehát a kifejezés definíciója kb.:

a latin szó azt jeletni, hogy olyan kifejezés, amit nem lehet más nyelvekre szó szerint lefordítani, mert kontextusfüggő. Van erre egy remek latin kifejezés, hogy mik ezek a kifejzések, milyen nyelvi csoportba tartoznak...


Kb úgy jegyeztem meg anno, hogy a "buta" szóra emlékeztet a hangzása, mint a "Buddha"... vagy a "buta" valamely szinonímájára...

Tuti NEM a "butafon" szót keresem. :))


Mi ez a latin szó?

Mert agyalok, és keresem neten, de nem találom, nem jut most eszembe... Ezért kérdem...



#fordítás #latin #kifejezés #kontextusfüggő
2015. nov. 3. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
idióma
2015. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

EZ AAAZ! KÖSZII! :)

igen, az "idióta" szóról jegyeztem meg anno! :D

Hálás köszönet :D


Idióta vagyok, h elfelejtettem....:S

2015. nov. 3. 13:00
 3/3 anonim válasza:

Idióma biztos nem, az a nyelvet jelenti nem a kifejezést!

Értem a kérdést,hallottam is valószínűleg de nem ugrik be, gondolkodom rajta.


Példát tudok egyet mondani:A magyar szerelem szó nincs meg konkrétan a németben csak a szeretet (e Liebe) azt hiszem.

És a szó környezetével kell, lehet körülírni, hogy kiderüljön a jelentése.

E téren gazdagabb, árnyaltabb a magyar nyelv.


Meg egy közmondás jut eszembe ez a nyelvek közötti dallamosságra utal:Imádkozni spanyolul, udvarolni olaszul, vezényelni németül és káromkodni magyarul lehet a legjobban - tartja a mondás.


Kontextus talán?

ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!