Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy nevezik egy szóval az...

Hogy nevezik egy szóval az alábbit?

Figyelt kérdés

A személy egy cég tulajdonosa konferenciákat tart ahol több alkalmazott vállalkozás vezető jelent neki.

Az eggyik vállalkozás vezető élelmiszert gyárt a másik technológiát fejleszt a harmadik szórakoztató ipart vezet...stb És ezeknek a főnökének mi a titulusa? Több monopóliumot irányító személy melynek nagyobb befolyása van mint az államnak.


Körülbellül így tudom leírni milyen gazdag és fontos személyre gondolok természetesen nem tudom hogy létezik e ilyen de filmekben minden lehetséges.

Körülbelül olyan szót keresek mint az iparmágnás.

HA meghallom azonnal tudom melyik szó az amit keresek.



2016. márc. 11. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán konszern-elnök, -vezető vagy -igazgató.
2016. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
konszern nem jó és nincs benne a szó az alapszintű társalgási szókincsben.
2016. márc. 11. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:

oligarcha

"Egy terület korlátlan ura, akinek ott döntő hatalma és befolyása van; kiskirály."

"Az oligarcha (vagy tartományúr) ógörög eredetű szó, amelynek jelentése egy nagyobb országrészen önhatalmúlag uralkodó főnemes, hatalmaskodó főúr, kiskirály."

wiki/szótár

2016. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ez benne van az alapszintű társalgási szókincsben? :D
2016. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oligarcha az zsarnoki uralkodó. :/ de kár nem ez a szó amit keresek de azért köszönöm. Nem tudsz valami más szót?
2016. márc. 12. 20:20
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy történetet írok és abba kell.

Utána nyomoztam és rájöttem hogy nincs olyan szó amit keresek! :( Marad a mágnás szó!

2016. márc. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!