Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ilyen gépekkel pazarolja az...

Ilyen gépekkel pazarolja az idejét. Ez helyes? Egy reklámban hallottam.

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 22:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
amit te mondasz azzal arra utal hogy a pénzét pazarolja, szerintem jól mondták a reklámban
2016. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 BringaManó ***** válasza:
100%

Igen, így már kezd érdekes lenni a kérdés: tényleg így is jó, úgy is jó:

A régi fitneszgépekkel kapcsolatban jó lehet ez is:

"Ilyen gépekkel pazarolja az idejét."

De így átgondolva szerintem még jobb is, mint az, hogy

"Ilyen gépekre pazarolja az idejét."

Mert amiRE pazarolom az időmet, az az a fő tevékenység, vagy az a tárgy/személy, amely/aki a "főszereplője" a sztorinak.

Ha viszont a "gépekKEL pazarlod az időt", az jobban kifejezi, hogy az csupán az eszköz, igazából az a tevékenység a pazarlás, amit a régi gépekkel tudsz művelni.

Tehát: "ne pazarolja az idejét haszontalan edzésRE, a régi gépekKEL".


Ha mondjuk valaki fitneszgépeket gyárt, akkor lehet neki mondani, hogy "Ilyen régi fajta gépekRE ne pazarolja az idejét [=ne gyártson olyat], hanem gyártson új fajtát". Mert ez esetben a fitneszgép a CÉL, az a főszereplő.


Egyébként mindkettőt lehet mondani minden szituban, tényleg csak leheletnyi a különbség, de nekem jobban bejön az, ami a kérdésben volt (pedig első ránézésére én is azt mondtam volna, hogy inkább "gépekRE" a pazarlás vonzata.)



-----------

Ui.: #11:

Úgy látom, hogy te. Nekem sem egy öröm, elhiheted, de ma ilyen peches napom van. De azért jelezd nyugodtan, ha hozzá tudsz szólni a témához érdemben! :-)

2016. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

BringaManó, meggyőztél :)

Először furcsállottam ezt a mondatot, de már én is azt mondom, hogy jobb úgy, ahogy eredetileg van.

2016. aug. 16. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!