Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent nektek az írás, a...

Mit jelent nektek az írás, a helyesírás?

Figyelt kérdés
Elve mit gondoltok a helyesírás fontosságáról és alapjáraton úgy az írásról

#kutatás #helyes #írás #magyar nyelv #helyesírás fontossága
2016. jún. 16. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem alapvető része az igényességnek, hogy az ember igyekszik helyesen és érthetően fogalmazni.

Persze nem azokra gondolok akik véletlen elgépelnek valamit, vagy esetleg rosszul ismer valamely nyelvtani szabályt, és emiatt elír egy szót vagy egy mondatrészt. Hanem amikor az ember nem használ semmiféle tagolást, bekezdések, vesszők, mondatvégi írásjelek mintha ismeretlen fogalom lennének a számára. Esetleg minden második szavában van legalább egy hiba, vagy ami a legrosszabb, amikor úgy pakolja egymás után a szavakat, hogy a végén semmi logikai összefüggés nem fedezhető fel a mondatban.

Ez legalább annyira taszító, mintha valaki az életben egyáltalán nem ad magára. Mondjuk mosdatlanul, büdösen, szakadt, piszkos ruhákban lófrál az utcán.

2016. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
89%
Az írás stílus.Ránézek valaki írására,meg tudom mondani,milyen ember. Ha valaki helytelenül ír, az egy szegénységi bizonyítványt mutat fel magáról. Azok,akik szeretnek rendszerben, rendezett körülmények között élni, nyilván adnak a helyesírásukra,hiszen maga a helyesírás is egy egymásra épülő szabályrendszer.Ráadásul nem árt,ha helyesen írsz, jelentős előny egy-egy önéletrajz,pályamunka,bármiféle írásbeli megnyilvánulás kivitelezésénél.A betűk ismerete legalább olyan fontos,mint hogy 2 számot össze tudj adni;aki a legalapvetőbb formáit sem ismeri,már-már köznevetségnek számít.Pont ezért... az iskolákban nem a fölösleges tárgyakat kéne erőltetni,mint pl. a professzori fizika vagy noname költők szerelmi élete,hanem erre ráerősíteni: egy szöveg igényes,helyes,logikus felépítésének megtanítására.
2016. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
97%

Sokan azzal takaróznak,hogy az informatika világa elnyeli a helyesírást,de akkor is lesz egy közvetítő közeg....egy minisztériumnak nem írhatod így akkor sem,akárhogy is rövidítenek a nyelvi értékeket eltaposó kamaszok: ,,Lnézést, ma 60-ba' vok"

Szorgalmaznám egyre több nyelvi,helyesírási verseny megrendezését.Ezek alkalmával felkelthetnénk a gyerekek érdeklődését az írás iránt, és egyre több olyan kisebb közösség,baráti kör is kialakulhatna,akik ügyelnek az írás igényességének fontosságára,és továbbadják ezt az értékes és egyben szép hagyományt.

2016. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Annyit tennék hozzá, hogy az igényes írással (és beszéddel) a magyar nyelvet, mint értéket is védjük, ápoljuk. Régóta erős az igény, hogy valami értékes közös gyökeret találjunk, felelevenítsünk hagyományokat, megőrizzünk valamit, pedig itt van előttünk minden nap: a magyar nyelv. Azt is ápolni kell, mint a kertet. :)
2016. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Elve mit gondoltok a helyesírás fontosságáról és alapjáraton úgy az írásról"


Háááát...

2016. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
A pontozós izéknek: a helyesírás fontos, de a fogalmazás fontosabb! Az még a külalaknál is fontosabb!
2016. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Szükséges kommunikációs eszközök. Helyes használta segíti a megértést, de a befogadó értelmi szintje erősen befolyásolja, hogy még akarja-e érteni. Ha én azt írom, "lemegyek a póstára", elég debil szintén kell lenni ahhoz, hogy ne értsd meg. Hiába van benne hiba. Ha van egy minimális kognitív képesség benned, és nem vagy szociopata, nem fogsz ököllel csapkodni, hogy a másik nem hajlandó veled értelmesen kommunikálni, hanem mosolyogsz, esetleg kedvesen kijavítod, de elsőre is megérted a mondanivalót.
2016. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Óh, anyám! A Péter folyékony! Lehet borogatást csinálni belőle!
2016. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
58%

Én azt gondolom, hogy az MTA-ra ráférne egy jó kis reform/fiatalodás. Ahelyett, hogy bonyolultabbá tennék a helyesírást, eszükbe juthatna, hogy inkább egyszerűsítsék a szabályokat. Gondolok itt a szavak egybe, külön vagy kötőjellel való írására. Értelmetlen szabályok vannak, amiket senki sem bír követni, a "szakértők" sem tudják sokszor, hogy egy adott összetételre éppen melyik szabály vonatkozik, sok a kivétel is.

Sőt, van olyan szó is, amit az új helyesírás szerint egybe kell írni, korábban külön kellett, pedig a rá vonatkozó szabály nem változott.

2016. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kommunikációs eszköz elengedhetetlen egyénieskedésekkel és sallangokkal.

Pl névelő nélkül is meglennénk, de van egy olyan szabály hogy ha egy nyelvben megjelenik a névelő onnantól kötelező használni.

Szerintem a veszőt is kicsivel gyakrabban használjuk mint kéne, pedig, túlságosan, széttöredezetté, akadozóvá, teszi, a, mondatot.

Az egyénieskedésben pedig minden van az igényeskedő sznoboktól kezdve a swagyolókig.

Én a tömör kifejezésmódot szeretem.

A diszlexiás jellegű írás meg szerintem mindenkit kiakaszt.

2016. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!