Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Bocsánatot kértél tőlem, de...

Bocsánatot kértél tőlem, de inkább nekem kellene, hogy elkéstem. Megállja a helyét így?

Figyelt kérdés

Bocsánatot kértél tőlem, de inkább nekem kellene, amiért elkéstem.

Így talán gördülékenyebb.



(Teljes változatban:

Bocsánatot kértél tőlem, de inkább nekem kellene bocsánatot kérnem, hogy elkéstem.)


2016. szept. 26. 10:18
 1/4 Mojjo ***** válasza:
50%
Az amiértes változatnál maradj.
2016. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a fűnyírós, és "elég messze van"-os kérdező, ugye? Meg azt a négy mondatpáros kérdést is te írtad ki, ha jól gondolom, mivel nagyon hasonló jellegűek ezek a kérdések.


És bár ez a kiírsz egy mondatot / mindenki elmondja a véleményét / megköszönöd / továbbállunk dolog a végtelenségig játszható, valójában nem sokat tanulsz belőle se te, se más. Úgy érzem, hogy az állandó kétségeid az (amúgy átlag feletti) nyelvérzékedbe vetett hited hiányából fakad. Nem lehet minden második összetett mondat közepén megállni merengeni.

2016. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok az :)

Azért tettem fel a kérdéseket, mert érdekelnek a vélemények (ide sok helyesírásban, nyelvtanban jártas ember jár), és hátha a többieknek is hasznos lehet egy-egy válasz.

2016. szept. 26. 11:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Átlag feletti nyelvérzék... bárcsak úgy volna. Amúgy aranyos vagy, hogy ezt írtad.
2016. szept. 26. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!