Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha azt akarom mondani, hogy...

Ha azt akarom mondani, hogy nem tudom elég jól a matekot ahhoz, hogy gazdasági főiskolára menjek, akkor az elég jól helyett mondhatom azt, hogy eléggé? Azaz; Nem tudom eléggé a matekot, ahhoz hogy.

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Már megint elbizonytalanodsz egy tök természetes kifejezéstől. Persze, hogy helyes. Ne parázz rá minden második szóra.
2016. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így is lehet, csak így kicsit száraz, szürke, "köznapias". Esetleg javasolhatom


Nem vagyok eléggé ismeretes a matematika területén ahhoz, hogy ... .

Nem megfelelően mélyek a matematikai ismereteim ahhoz, hogy ...

Nem a kellő mértékben vagyok járatos a matematika rejtelmeiben ahhoz, hogy

A szükséges matematika tudással nem rendelkezem ahhoz, hogy

A gazdasági főiskola matematika terén támasztott kívánalmai túlmutatnak azon, amit én nyújtani tudok.

A gazdasági főiskola olyan szintű matematikai tudást követel meg, amellyel én nem rendelkezem.


És még lehetne cifrázni egy darabig. Ezek szerintem sokkal árnyaltabbak, kifejezőbbek, ízesebbek, mint amit írtál (persze egy verziónak az sem rossz).

2016. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 3. és 5. borzalmasak, az 1. is elég gyenge, de a másik három tényleg jobban cseng, mint az eredeti.
2016. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszoló nagyon jó példákat írta arra, hogyan fejezhetnéd ki magad választékosan az adott témában. Sok sikert!
2016. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!