Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan ejtjük ezeket a szavaka...

Hogyan ejtjük ezeket a szavakat? Tarhonya, youtube, google, messenger, auchan, lidl?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Tarhonya: ahogy írod

Youtube: Jutub (angolosan jútyúb)

Google: Gúgül

Messenger: Messzendzser (angolosan messzindzsör)

Auchan: Ósön

lidl: Lidül

2016. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

tarhonya

jutúb/jutsúb/jutyúb

gúg(ö)l

meszindzsö(r)

óson

lid(ü)l


Mondjuk magyarul inkább ilyeneket szoktam hallani:

gúgli/gógöl

meszendzser

ósan/osan/osán

lidli/lidi

2016. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
tarhonya,jutyub,gúgöl,meszendzser,osan,lídl,
2016. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Általában nem ejtjük ezeket a szavakat, csak kiesik a kezünkből: Auchan = madaras tesco
2016. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Carragher_x ***** válasza:
31%

youtube = ˈjuː.tuːb

google = ˈɡuː.ɡəl

messenger =ˈmes·ən·dʒər


A tarhonyát sztem sikerül kiejtened, a franciára és a németre nem találtam fonetikát.


Egyébként nem, rohadtul nem jutyúb. Még a briteknél se ty, hanem ha mindenképp magyar betűt kerestek, akkor cs (az amcsiknál meg végképp nem ty). Valamint az Auchan végén sem o/ö hang van még közelítőleg se, hanem egy a magyar "a" hanghoz vmicskét hasonlító hang.

2016. dec. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként de, rohadtul van ahol jutyúb. Csak tudod az angol nyelvnek jóval több változata van, mint a magyarnak.

Mellesleg a messenger sokkal inkább ˈmɛ.sɪn.dʒəɹ, mint ˈmes·ən·dʒər

"Valamint az Auchan végén sem o/ö hang van még közelítőleg se, hanem egy a magyar "a" hanghoz vmicskét hasonlító hang."

Igazából az "a" és az "o" közötti hang, talán az o-hoz van közelebb. De persze itt is vannak dialektusok.


Amúgy ebből a kioktató stílusból visszavehetnél. Általában egy szó kiejtése nem teljesen egzakt, de te nyilván az összes dialektust ismered.

2016. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Carragher_x ***** válasza:
46%

"Mellesleg a messenger sokkal inkább ˈmɛ.sɪn.dʒəɹ, mint ˈmes·ən·dʒər"

A briteknél, én pedig mint láthattad következetesen amerikai angolt használtam...


S nem, nem ty, az amerikaiban egyáltalán nem, a britben pedig egy tʃ összeolvadás, ami sokkal inkább cs.

2016. dec. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Carragher_x ***** válasza:
46%
Ja és ha nem lenne egyértelmű, azért az amerikait preferálom, mivel mindhárom cég amerikai, szóval a brit kiejtés annyira releváns, mint mondjuk az olaszországi angol akcentus.
2016. dec. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szövegkörnyezetben: tarhonya(lehet tájszólásban targonya), jutúb/jutyúb egyformán gyakori, gugli, messzendzser, ósan, lidül.
2016. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Felénk is simán tarhonya, ahogy írjuk.

A youtube már keményebb dió. Gondolom, akik iskolában tanulták az angolt, és az "think" szót is szinknek ejtik, azoknál a jutyub (nem értem miért lenne jutyÚb) a természetes. Aki valami kapaszkodót szeretne találni, az hallgassa meg a google translater angol hangján, majd próbálja meg ezt is felolvastatni vele: yoo choob

Már ez is inkább egy puha "cs" hang és nem "ty".

Feltételezem, hogy az erről kardoskodók tudnak angolul, így ezt a 2 linket javaslom megtekintésre a témához: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=zTCfFG5vFLU

Én maradok az amerikai verziónál, ami az én számból jutubnak hangzik.


Gúgöl, messzendzser, ósan, lidöl... egyik sem helyes, de ha magyar szövegkörnyezetben eredeti kiejtés szerint próbálod kiejteni, akkor elsőre senki se fogja érteni, hogy mit szeretnél mondani.

2016. dec. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!