Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan lehet a helyesírást...

Hogyan lehet a helyesírást könnyen fejleszteni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 16:22
 1/5 anonim válasza:
Írjál rövidebb novellákat vagy ilyesmit, majd kérj meg vkit, hogy lektorálja. (Sok történetírós fórum van a neten.) A lektoralas meg ugye egyfajta kritizálás, így az ember jobban megjegyzi, hogy miben hibázott. Ez a módszer nekem sokat segített, bár előtte se volt rossz a helyesírásom.:D
2017. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass szépirodalmat.
2017. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 B. Judit válasza:
92%
Olvass sokat, szépirodalmat - ahogy már tanácsolták. Ha gépen írsz kapcsold be a helyesírás ellenőrzőt és javítsd is ki! Gyereket úgy tanítottam, hogy amit következetesen rosszul írt azt többször is leirattam vele. Így rögzült.
2017. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző: a helyesírás-ellenőrző sokszor nem megbízható, főleg a nyelvtani hibák szűrésekor, mert nem "érti", amit ellenőriz, csak mintákat keres.
2017. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kocsmárné Éva válasza:
79%
Nekem, és minden osztálytársamnak kiválóan bevált: a magyar nyelvtanban mindenre van szabály, ezeket a szabályokat kötelező bemagolni, és amikor irsz valamit, azonnal beugrik, hogy "a szóvégi i mindig rövid", "a múlt idő jele az egy t", stb.A tanárunk vette a fáradtságot, és naponta 3 gyereket tanitás után benntartott, hogy kikérdezze őket, mennyire tanulták, magolták be ezekt a szabályokat. Van köztünk iró, ujságiró, tanár, stb. nekünk nem gond a helyesirás.
2017. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!