Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek nem hiányzik egy...

Szerintetek nem hiányzik egy írásjel?

Figyelt kérdés

Én hiányolok egy vesszőhöz hasonló, nem létező írásjelet.


Laci Pistának mondott valamit.


Kérdezhetném, hogy ki mondott valamit Laci Pistának, mert szerintem úgy is lehet értelmezni a mondatot, hogy nincs megnevezve az, aki mondja, csupán az, hogy kinek; Laci Pistának.


Ha viszont Laci mondja Pistának,akkor a Laci után kéne legyen egy kis...valami. :D


Egy másik példa:

Anna és Erzsike testvérek.

Erzsi azt mondja; ANNA FELÉ ÉRZETT UNDORA EGYRE CSAK NŐ.


Anna érzi, vagy Erzsike?


Vagy csak simán vessző való oda? Én nem érzem annyira erősnek, de lehet csak én vagyok hülye.:)


2017. máj. 19. 13:15
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
87%
Vessző nem való egyik esetben sem. Ha a szövegkörnyezetből nem egyértelmű a mondat értelme, illene azt az írónak egyértelműre átfogalmazni. Le lehet azt írni máshogy is, hogy minden kiderüljön. De nem a helytelenül alkalmazott vessző a megoldás.
2017. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztában a vesszőhasználat szabályaival. Egyik mondatba sem kell vessző.


Pl. "Laci Pistának mondott valamit."


Itt egyértelműen kiderül a mondatszerkezetből, hogy ki kinek mondta, és ha szóban hangzik el a mondat, akkor a hangsúly is érzékelteti (nem beszélve arról, hogy a -nak rag is elárulja, hogy Pista számára). Szóval egyéretlműen ki van fejezve minden a mondatban, és mivel ez egy mondategység, nem kell bele vessző.

2017. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második! :)

Értelmezni kéne a kérdést, mielőtt válaszolsz rá.

Tudom, hogy nem kell vessző, pont ezért hiányolok egy új, jelenleg nem létező írásjelet. Mert a vessző nem jó, de valami kéne oda.


És nem, nem egyértelmű, hogy ki kinek mondta, ugyanis egy embernek 2 keresztneve is lehet. Kiss Laci Pista. Laci Pistának mondott valamit (tegnap Klári).


Hangsúlyban persze hogy egyértelmű, nem is hangsúlyt hiányolok, hanem írásjelet, mert írásban nem az.


Megdöbbent a butaságod. :)

2017. máj. 20. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!