Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Aki nem tud helyeseni rni az...

Aki nem tud helyeseni rni az nem értelnes ember? Nekemis vannak hibaim nem vagyok nagy helyesirási zseni

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 12:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Ha szándékában áll változtatni rajta, akkor értelmes ember. De ha még ő van felháborodva, hogy kijavítják, akkor nem...

Ezen a weboldalon a három leggyakoribb hiba, amin könnyű lenne változtatni, ha érintetteknek lenne igénye a fejlődésre:

Helyragok (-ba -be -ban -ben) használata (hibás változat: voltam a Teszkóba)

Igekötők használata (hibás változat: megtudná mondani)

Teljes hasonulás használata (hibás változat: 120-al ment)


Ha ezekkel megbirkózol, akkor a többi hiba már bocsánatos bűnnek számít.

2017. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Gondolkozz picit.


1#, te ne csak picit.

2017. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Lehet diszlexiás zseni. A nyelvtannáciktól meg az Isten óvjon.
2017. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A diszlexiásoktól, diszgráfiásoktól nem lehet számon kérni a helyesírást, de ők csak röviden írnak, mert ez nekik nem egy kényelmes kommunikációs eszköz. A rejtett diszlexiások, diszgráfiások írhatnak hosszabb szövegeket, ugyanúgy, mint bárki más, de ők elvileg tudnak jól írni, ahogy a többség is. A hosszabb szövegek íróitól számon lehet kérni a helyesírást.
2017. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!


Ööö, miért is írtad a második mondatot a kérdésedhez? Gondolod, átsiklottunk volna az első mondatodban lévő 4 hibán?


Állj a nem-zseniségedhez pozitívan! Mondd azt az embereknek, Te épp kitalálsz egy alternatív nyelvet. A magyarból indultál ki, de még néhány évtized és készen lesz. Ha ilyen sebességgel távolodsz, akkor lehet, nem is kell egy emberöltőnyi idő.


Igazából nem gond a rossz helyesírás, ha az a célod, hogy:

-ne értsenek meg,

-ne tudj hivatalos ügyeket intézni,

-szereted az elkerülhető piszkálódást,

-célod, h ostobának tűnj.


Van legalább 2 trükk arra, h az ember az ember a nyelvtani hibái számát minimalizálja.

1. újra elolvassa, amit írt, utána javítja magát

2. a szövegszerkesztőben a szavai alatt megjelenő piros, hullámos vonalat komolyan veszi, és addig-addig nyomkodja a billentyűzetet, amig a pirosság el nem tűnik.


Bár lehet, hogy én állok rosszul az ügyhöz. Eljutottál abba a filozófiai magasságba, mint Dingi-dungi tojás az Alice Csodaországban c. könyvben. Ő azt állítja, hogy ha ő használ egy szót, akkor az azt jelenti, amit ő akar, se többet, se kevesebbet!

2017. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, te fordítva ülsz a lovon!

Értelmes embere célja az, hogy jól ki tudja fejezni magát.

Neked mi a célod?

2017. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, a magyar helyesírás nagyon nehéz és bonyolult dolog, szerintem vannak olyan esetek, amik még egy nyelvészen is kifognak, legalábbis fejtörést okozhatnak... Ennek ellenére az emberről elmond valamit az, hogy képes-e a gondolatait írásban normálisan kifejezni. A helyesírás olyan dolog, hogy átlagos képességű gyerek meg tudja tanulni a legfontosabb dolgokat az iskolában, legalább olyan szinten, hogy a gondolatait le tudja írni úgy, hogy azt mások is megértsék (igazából erre van a helyesírás kitalálva).


Viszont manapság azt látom, hogy olyan szintűvé fokozódik az igénytelenség az emberek körében, hogy kényelmesebb "nyelvtannácizni" és másokat hibáztatni azért, mert leszólják, ahelyett, hogy tényleg az alapokat elsajátítaná. Amilyen odahányt "szövegeket" ezen az oldalon is elkövetek sokan... Aztán meg vannak sértődve, ha leszólják őket, mert egyszerűen érthetetlen, amit írnak.


A lényeg, hogy én inkább azt látom, hogy a legtöbb ember egyszerűen csak igénytelen, és manapság már nem az a gáz, ha kinéznek, mert nem tudsz egy szöveget írásjelekkel leírni (ehelyett pontok és vesszők nélkül hánysz mindenki elég egy halandzsát), hanem már azoknak kell magukat kínosan érezni, akik ez ellen felemelik a szavukat. De ez egyébként is mindennel így van, ma már mindent szabad, mindenki csak a jogaival van tisztában, hogy neki mindent lehessen, de hogy valamit neki is kéne tenni vagy energiát belefektetni, azt már nem. Az elvárások megvannak az emberekben maguk felé, de mások felé semmi.

2017. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

", hogy kényelmesebb "nyelvtannácizni" és másokat hibáztatni azért, mert leszólják, ahelyett, hogy tényleg az alapokat elsajátítaná."


A nyelvtannácizás azoknak szól akik egy amúgy érthető szöveget kritizálnak(rövidítés, központozás, vagy akár érthető de diszlexiás írás). Az odahányt szövegeknél meg sosem láttam még h vki kritizálná a jogos kritikát. :P

Én pl nem teszek annyi vesszőt amennyit a standard elvárna mert feleslegesen töredezetté teszi a mondatot, és névelővel is spórolok amikkor csak lehet mert soxor nem nélkülözhetetlen elem, hanem csak a szokás által megkövetelt plusz mondanivalót nem adó sallang.

2017. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az odahányt szövegeknél meg sosem láttam még h vki kritizálná a jogos kritikát. :P"

De én már igen, többször is.

Gyakorlatilag érthetetlen volt már a szöveg, de nagyon felháborodott az író (írók).


"Én pl nem teszek annyi vesszőt amennyit a standard elvárna"

Stb. stb. => nyelvrongáló, lusta.

Te is meg akarod találni, hogy mennyire lehet érthetetlen a szöveged, hogy azért még megértsék.

Nem jó dolog, mert ha csak egy probléma is van, amire nem számítottál, már nem lehet megérteni az írásod.

2017. júl. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet attól még értelmes ember.

Kifejezheti magát valaki máshogy is, nem csak írásban.


És viszont, lehet egy kifogástalan helyesírással író ember is ostoba. Írhat sok blablát, üres fejjel.

2017. júl. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!