Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyon okos embereknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyon okos embereknek milyen párt keresni?

Figyelt kérdés

Itt most nem a simán okos emberekre gondolok, hanem a tényleg hihetetlenül intelligens emberekre. Én nem vagyok okos, csak érdekel. Hogy azért nekik biztos magas lehet a ranglétra, és nem sok hozzájuk hasonló ember él. Vagy van akinek megfelel egy sima okos társ is? Valamint, bónusz kérdés: ezek a nagyon okos emberek nézhetnek ki jól is? Mert nehéz elképzelni.

17L



2016. dec. 30. 07:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
6%
A nagyon okos,vagy a nagyon intelligens konkretan amit kerdezel? A nagyon intelligensek altalaban kerkednek vele, hogy ok mennyire okosak. Kija itjak az embert eleg lenezoen. Az okosok viszont nem akarjak maguk ala gyurni a masikat, tudjak, hogy ok okosabbak vlmiben, mas meg masban.
2016. dec. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Szerintem ez éppen fordítva van. Míg egyiknek szüksége van önigazolásra, addig a másik már ezt a saját fejében is letudja rendezni. Valamint jellemfüggő. Mindenesetre, köszönöm a választ!
2016. dec. 30. 07:28
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Zseni pl egy specifikus területen kimagasló alkotó elme - nem biztos hogy szociális, sőt lehet totál antiszoc is, ilyen formán nem is fontos neki a párkapcsolat.


Ugyanezt elmondhatjuk a kimagasló IQ-jú emberekre is, a lelki hangolásunk (szociális érzék) ugyanis nincs párhuzamban az szellemi képességeinkkel. Nagyon jó lenne így beskatulyázni az embereket, de nem lehet, mert ennél összetettebben működünk.

Egyébként egy-egy kutatási megfigyelés az okos emberekkel kapcsolatban mindig ki szokott jönni, de igazából ha megfigyeled a történelemben a zseniket, feltalálókat a személyiségük igen csak nagy eltérést mutat.

2016. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%

1-es ezt nagyon nem jól tudod, egy valóban intelligens ember sosem kérkedik a tudásával, ő kicsit bonyolultabbnak látja az életet annál, hogy ilyesmibe belemerüljön.

Pontosan azok kérkednek az okosságukkal, akiknek ez nincs meg, vagy valamilyen komplexusuk van, és ők azok, akiknél úgy tűnik, hogy lenéznek mindenkit. Ismerd meg jobban az embereket!

Fura dolog, de a legnagyobb tudósok elég népes családdal voltak megáldva, ezt máig nem értem, miért.

2016. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%
Az okos és az intelligens nem azonos, csak úgy szólok. Legalábbis számomra nem.
2016. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%
Amirol Te beszelsz, az meg mindig "csak" az okos ember, akinek atlag vagy az atlagtol kisse magasabb az intellektusa, de itt a nagyon okos es intelligens emberekrol van szo. En ezt 125-130 -as IQ korulre mondom. Az ilyenek ki fognak Teged javitani, hogy "nem, Te nem reggelizel, hanem taplalkozol". Sorry 4-es, de a munkakoromhoz tartozik,hogy IQ, tudas es szemelyiseg alapjan allapitsak meg dolgokat emberekrol. Maradjunk annyiban, hogy jobban tudom a szakmambol kifolyolag.
2016. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha intelligencia szint alapján nézzük, elég okosnak tartom magam a mensás 120-as IQ-mmal (bár sajnos nem elég ez nekem).

Szerintem normálisan nézek ki, nem gondolom, hogy el vagyok szállva magamtól, sosem dicsekszem ezzel :) Igyekszem segítőkész és empatikus lenni, a párom szerint túlságosan is segítőkész vagyok másokkal.

Régebben mindig azt hittem, majd zseni lesz a barátom, mert gyengéim a nagyon intelligens férfiak, de a párom teljesen átlagosnak mondható ilyen szempontból, mégis szeretem.

Szerintem az, hogy egy ilyen ember hogy kezeli az intelligenciáját, arrogáns lesz-e, antiszociális stb. jórészt az érzelmi intelligenciáján múlik.

L

2016. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%
Azt meg hozatennem, hogy az ilyenek gyerekkent frusztraltak, mert egyreszt a tanarok es a diakok is ki vannak a tudalekossagatol akadva, mert mindent megmagyaraz, es mindenkivel erezteti, h o mennyire tud. Masreszt o sem fogadja el, hogy attol, h Pistikenek csak 115-os IQ-ja van, ugyanolyan ember, es nem baratkozik vele. Az ilyen felnottkent is maganyos, mert folyamatosan ereztstnie kell masokkal, hogy o mennyivel tobb, pedig ugyanolyan budoset sz@rik.
2016. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
A 120 meg "csak" atlag feletti kategoria. Azt jelenti, h az egyen kepes osszefuggesek meglatasara, van analogias kovetkeztetese, fogalma a vilag torteneseirol. Nem okoz neki kulonosebb gondot a felsooktatasban valo reszvetel. A kimagaslo es a tehetseges meg ezek felett van.
2016. dec. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
49%

A 73%-osnak elég komoly komplexusai lehetnek...


Frusztráló tud lenni a párkeresés - bár az amúgy se mindig csak játék és mese. De az tuti, hogy az embernek van olyan igénye, hogy a társa a szellemi képességekben is a társa tudjon lenni. Ha szerencsés, akkor alapból olyan közegben mozog, amiben hasonló képességű emberek veszik körbe, és ha extrán mázlista, akkor ott talál is megfelelő párt, de ha nem így alakult, akkor bizony eléggé meg tud szenvedni a dologgal.

Nem tudom, hogy te mit értesz "sima okos" szint alatt, alapból azt mondanám, hogy nekem megfelel ez a szint, de simán lehet, hogy nem ugyanazt a szintet értjük ezalatt a fogalom alatt. Mindenesetre elég sokat kellett keresnem, míg megtaláltam a jelenlegi páromat, és elég negatív összbenyomásom alakult ki közben a mai átlag 20-30as női színvonalról (nem feltétlen csak értelmi szempontból).


A másik kérdésedre meg: persze, miért ne nézhetnének ki jól? Vagy akár nagyon jól? Miért kéne lennie bármi összefüggésnek lennie a kinézet és a szellemi képességek között?

2016. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!