Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha engem valaki "cserben...

Ha engem valaki "cserben hagyott", akkor azt egybe vagy külön kell írni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, külön.
2017. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BringaManó ***** válasza:
100%

ez pont egy változás az "új" szabályzatban:

korábban egybeírtuk, jelenleg már különírjuk, vö.:

[link]


(fel van tüntetve a változások között is:

[link]


bővebben:

[link]

[csak PP kedvéért ;-)] )

2017. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. júl. 2. 01:03
 4/7 chtt ***** válasza:
100%

"korábban egybeírtuk, jelenleg már különírjuk"

Ó, a fenyő! Ezt én is köszi. Áldja meg a jó ég, aki ezeket kitalálta. Gondolom, nem volt néki berögződött (viszonylag) jó helyesírása, úgy könnyű. (Mire rávettem magam, hogy megtanuljam az 1-jént, visszahozták, hogy újra jó az 1-én is:)

2017. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem olyan, mintha a cser az egy hely lenne, amiben benne hagytak. Mondjuk a cserfában hagytak. Ez teljesen egyértelmű, hogy két szó. De a cserbenhagyás önálló fogalom, egybe írandó, cserbenhagyásos gázolás, stb., akkor miért két szó, hogy cserben hagy?
2017. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BringaManó ***** válasza:

hogy miért, arról a fent linkelt blogposztban írnak (bár ott az "igekötőszerű tulajdonságok" közül csak egyet ismertünk meg, de az a cserben-nek pont nincs meg, úgyhogy a tudomány mai állása szerint nem igekötő);

másrészt kérdezed (illetve nem kérdezed) a kifejezés jelentését/eredetét: azt pedig szintén a neten tessél szíves lenni elolvasni, bele is van linkelve a blogposztba a Nyest-cikk

( [link] )

2017. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jé! És tényleg a cserben hagyják benne :) Köszi
2017. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!