Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha valakiről azt mondják,...

Ha valakiről azt mondják, hogy közelit az X évhez, az illető lehet X év feletti is? Hallottam, hogy így használták, de szerintem ilyenkor csak alatta lehet.

Figyelt kérdés
Például közelít a 40-ben: az szerintem 38 vagy 39 éves, de nem 41
2017. aug. 21. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Alatta lehet. 40 felett már nem tud közelíteni a 40 hez, csak közelebb van hozzá mint mondjuk az 50hez.
2017. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Igen, aki közelíti a 40. életévét, az azt jelenti, hogy egyre közelebb kerül hozzá. Ergo csak 40 alattiról lehet szó.


Ha nem viszont nem a közelíti szót használjuk, hanem a „közel van” kifejezést, akkor pusztán logikailag ez igaz a 41 évesre is, de soha nem szoktuk így használni. Maximum viccelődésképpen. Én így 40 évesen szoktam azzal viccelődni, hogy közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz. Ez kétségtelenül igaz, csak általában ezt a kifejezést arra használjuk, aki 25 és 30 év között van valahol.

2017. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:
100%

jaja, én pedig: "még közelebb vagyok az 50-hez, mint a 60-hoz..." ;-) (– pedig én is annyi :-)


bizonyos szempontból a tiéd jobb (esetemben is hihetőbb, amit sugall). de ha már tudni lehet, hogy poén, akkor az enyém a "súlyosabb". :-)

2017. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha az x helyett konkré a szám akkor nem igen lehet fölötte... a jelenlegi technikákkal még nehéz fiatalodni :)
2017. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!