Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha most balkezes vagyok, de...

Ha most balkezes vagyok, de magamra eroltetem, hogy nyelvtanulas kozben a jobb kezemet hasznaljam irasra, jobban megy majd egy nyelv elsajatitasa?

Figyelt kérdés

Mivel az agy nyelvi resze a bal oldalon helyezkedik, el, ami pedig a mi jobb oldalunkat koordinalja, elmeletileg a jobbkezes embereknek konyebb egy nyelvet elsajatitaniuk, amit ezen iseretek alapjan, realisnak tartok, szerintetek mukodne, jobban menne?

(nem mentem bele ebbe a temaba annyira szoval ha baromsag a kerdes bocsi, es vilagositsatok fel legyszives miert!?

Koszonom a valaszokat, tovabbi szep napot!



2017. aug. 29. 20:03
1 2
 1/11 Alain Delon ***** válasza:
75%
Szerintem a kettő között nincs összefüggés. Aki balkezes, az maradjon is az.
2017. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
90%
Nem, viszont károkat okozhatsz.
2017. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Régen a szocializmusban a balkezeseket átkényszeítették a jobb kezes írásra. Nekem több ismerősöm is átesett ilyenen. Ettől függetlenül nem tanultak meg könnyebben oroszul, de azok sem, akik jobbkezesek voltak.

Ha egyszer balkezesnek születtél, hiába írsz jobb kézzel, a tulajdonságaid és az agyi funkciód nem fognak teljesen mássá alakulni.

Viszont rondább lesz az írásod, és nem tudod biztosan fogni a tollat.

2017. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok megint:

Viszont nekem volt egy kétkezes osztálytársam. Papírra bal kézzel írt, táblára pedig jobbal.

De ettől függetlenül nem volt géniusz vagy kiemelkedőbb, mint bármelyikünk.

2017. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3. A szocializmusban már nem kényszerítették a balkezeseket, hogy jobbal írjanak. Az öcsém balkezes , és még 2 osztálytársa volt az, de a tanulásban nem volt különbség köztük és a jobbkezesek között. 56 éves, és 3 nyelven beszél.
2017. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:
75%

a kérdésre: ez nekem is nagyon hülye ötletnek hangzik, ne csináld....

(nem vagyok szakember.)

2017. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha legalább tízéves vagy, akkor már nem fog problémát okozni, ha a másik kezeddel is megtanulsz írni.

Egyébként a nyelvtanulásra nem lesz hatása, legfeljebb ha egy másik abc-t tanulsz, akkor az egyik kezeddel az egyik, a másik kezeddel a másik abc betűit fogod tudni írni.

Vegyél egy írásfüzetet, kezdhetsz gyakorolni.

2017. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én jobb kezes vagyok és bal lábas, nekem minden szinte egyformán jól ment. De bal kézzel csúnyábban írok. Senki nem szoktatott semerre, magamtól se álltam semerre, valahogy első perctől így vagyok berendezve. xD
2017. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően balkezes vagyok.

Vagy kétbalkezes.

Szóval tudok enni, és írni és kalapálni jobb kézzel is.

Van úgy, hogy rajzolásnál mind a két kezem dolgozik egyszerre. És két krétával rajzolok a táblára egyszerre. (Géptant és műszaki rajzot tanítok)

De a jobb kezem irányításához több figyelem kell. Arra jobban oda kell figyeljek, mint a bal kezemre.


Szóval kérdésedre válaszolva nem ajánlom az ügyetlenebb kézzel való írást amiatt, mert a plusz energia ami ehhez szükséges majd, nem a nyelv tanulására, hanem az íráskép korrekt kivitelezésére fog fordítódni, és a nyelvtanulásból elpazarlódik.

2017. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo :koszonom a valaszod, nagyon jo meglatas igazad lehet.

Valamint aki ajanlotta, hogy egy masik irasformat masik kezzel, ez is nagyon jo otletnek hangzik, ezt lehet egyszer kiprobalom majd:))

2017. szept. 7. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!