Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Lehet és helyes e, ha a...

Lehet és helyes e, ha a szidjanak szó helyett, a sziggyanak-ot írom?

Figyelt kérdés
sziggyanak

#sziggyanak
2018. márc. 10. 15:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

# 9/10


Te írtad az első kommentedben, hogy "mondod" holott végig az írott formáról volt szó. Erre kérdeztem rá. Ehhez képest én vagyok, aki nem érti meg szerinted.

2018. márc. 11. 09:36
 12/17 anonim ***** válasza:
#10-ben a példák ebben a helyzetben nem szerencsések. Itt ugyanis az a tévképzet terjed, hogy a kiejtés meghatározza az írásmódot (pontosabban: indokolja). Ez nem igaz! A felsorolt példák kiejtve nem pontosan úgy hangzanak! Nagyjából úgy, de mégse. Ennek a finom különbségnek a kifejezésére a nyelvészeknek van jelkészletük, azt azonban nem lehet használni, mert a szakmán kívül jórészt nem ismertek (tehát semmitmondóak). A felsorolás jó részében egy igénytelenségi szint alatt valóban ugyanaz az írott és mondott alak, fölötte azonban jól érzékelhető különbség van.
2018. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem helyes. Esetleg majd akkor, ha eléred, hogy a kedvedért megváltoztassák a helyesírási szabályokat.
2018. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Te írtad az első kommentedben, hogy "mondod" holott végig az írott formáról volt szó. Erre kérdeztem rá. Ehhez képest én vagyok, aki nem érti meg szerinted."


Akkor olvasd el még egyszer, amit írtam. Az egészet. Ha valaminek az értelmezése nem megy, menj vissza első osztályba. :D

2018. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
monnyon le!
2018. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 TappancsMancs ***** válasza:

10es vagyok.

"Itt ugyanis az a tévképzet terjed, hogy a kiejtés meghatározza az írásmódot (pontosabban: indokolja)."


Nem úgy értettem, se nem írtam olyat és ne is úgy értsük.

2018. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

""".......Ha értelmes közegben mondod, .........

......Ha hasonszőrű közegben mondod......"""


Mondod. Ezt írtad, hogy mondod. Én azt kérdeztem, írhatom e. Konkrétan azt jelenti amit te írtál, hogy úgy kell MONDANI ahogy helyesen írni. Amit válaszoltál arra a kérdésre, hogyan írjam, te azt felelted, hogy így kell mondani: szidjanak. Azt viszont nem árultad el, hogy kel írni. Összegezve nem a kérdésre válaszoltál, de a válasz téves.

2018. márc. 12. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!