Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mássalhangzók keverése. (? )

Mássalhangzók keverése. (? )

Figyelt kérdés

Gyakran keverem kézzel írva illetve gépelés közben is a zöngés és zöngétlen mássalhangzó párokat.

pl.: d - t ; v - f ; g - k ; b - p

Észre sem veszem csak amikor visszaolvasom amit írtam, sőt, ha konkrétan figyelem hogy jól írjam akkor is becsúszik néhány.

Ezeken kívül semmi más hibám nincs.

Az biztos hogy valami féle diszgráfia, de hogyan tudnám csillapítani?


22 vagyok és évről évre rosszabb. Rendszeresen olvasok.



2018. máj. 12. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
te sehogy. irány a szakember.
2018. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben lassabb, figyelmesebb, "tudatosabb" írással. Először ez fárasztó lesz, de segíthet megszüntetni a rossz beidegződést, az akaratlan rutint.
2018. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első körben kérdezd az orvosodat, hogy mitől romolhat a diszgráfiád.
2018. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:

Nehéz kérdés. Hajlok egyetérteni az első válaszoló megerősítésére, érdemes lenne szakemberhez fordulni.


(Egyébként furcsa módon ha nagyon-nagyon fáradt vagyok, én is követek el hasonlót, bár jellemzően nálam a kettős betűk szoktak összekeveredni – pl. a kulcs szót néha kulgynak akarom írni –, de még azelőtt feltűnik ez, mielőtt befejezném a szót. De szerencsére ez tényleg csak akkor jön elő, ha már lefordulni készülök a székről annyira álmos vagy fáradt vagyok.)

2018. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!