Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A tud és a bír igét miért...

A tud és a bír igét miért cserélik fel sokan?

Figyelt kérdés

Most olvastam: "Innen le birod szedni az ingyenes kiegészítőt"


Nem tudom, más hogy van vele, de nekem nagyon zavaró, hogy újabban ezt a "bír" igét használják sokan. Nekem a bír inkább fizikai tudást ("elbírom ezt a súlyt") jelent. Titeket nem zavar?



2018. aug. 7. 10:38
1 2
 11/14 BringaManó ***** válasza:

"sok kategóriában nem engedi kiírni a kérdést a rendszer, ha szerepel benne a "tud" szó":


nocsak, miért van ez? :-o

2018. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 BringaManó ***** válasza:
#9: egy szinonimaszótár biztos nem állít ilyet semelyik két szóról... legfeljebb hogy szinonimák (ami kábé azt jelenti, hogy sokszor felcserélhetők, de azért legtöbbször nem, vagy legalábbis úgy már nem pont azt jelenti az adott mondat).
2018. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

"sok kategóriában nem engedi kiírni a kérdést a rendszer, ha szerepel benne a "tud" szó."

Sajnos megvan az oka.

Ha megnézed a múltban hány sablon kérdés szerepelt "tud valaki segíteni" oltári információtartalommal, megérted.

Elég baj az, ha valakit a kérdése megfogalmazásában megállít egy ilyen korlátozás és csak a tud=bír cseréig jut a kreativitása.

2018. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Azért cserélik fel, mert egy rakás idióta szarok.... Ezért!

Ha valakinek el kell magyarázni, hogy a bír és a tud szó között mi a különbség, valamint melyiket és miért kell oda befogalmazni ahová illik, (és ráadásul a felcserélésükben sem látnak semmi problémát) akkor azt másképp nem lehet jellemezni, mint hogy egy idióta.... Még csak utána sem kell nézni a neten, érezhető józan paraszti ésszel a különbség! De ha nem, akkor legalább MINIMUM nézzetek utána a neten hogy mit jelent a "bír" (Tárgyas képesség!)


[link]


, és mit a "tud" szó! (Vmilyen ismeretnek birtokában van.)


[link]


"A két szót nem lehet minden szövegösszefüggésben felcserélni, annak ellenére, hogy van közös jelentéskomponensük!"

márc. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!