Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A magyar nyelv miért ilyen a...

A magyar nyelv miért ilyen a vesszőkkel, miért kell a legtöbb összetett mondatot telepakolni ennyi vesszővel?

Figyelt kérdés

"Szia, örülök, hogy tetszik, köszönöm a dícséretet, amit mondtál."


Csak egy rövid példa, szemléltetésként.

Tudom hogy lehetne külön mondatokba is szedni, de ha egybe akarom írni.. csak szerintem butaság ez a sok vessző a magyarban? Hülyén néz ki, + melyik másik nyelv ilyen, ami ennyi vesszőt használ? :D Teljesen értelmetlen, hogy bizonyos szavak elé kell vesszőt tenni, és így tagolni. Az angol nyelvet ilyen téren is teljes mértékben pártolom vesszőhasználatban, a magyarban viszont hosszabb mondatokban egyszerűen miért kell ennyi vessző, honnan származik ez? Vagyis legalábbis csak engem zavar, hogy ha helyesen akarunk írni, akkor elvileg így és ennyi vesszőt kell használni?


2018. szept. 11. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kaptam egy privátot, amiben valamelyikőtök az iránt érdeklődik, szeretem-e a nyelvtant. Négyes-ötös voltam belőle, irodalomból meg általában ötös. Mondjuk úgy, átsajátítottam a belső logikáját. És valamennyire megtanultam alkalmazni is.


Bocs a pofátlanságért, hogy az előző hozzászólásomban négy nyelvet használtam. Legyen ez a legnagyobb bűnöm!

2018. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:

Történelmi példa a mondattagolás fontos voltára.


Reginam occidere...


Pedig ez eredetileg latin.


"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.


A szöveg kétféle, egymással ellentétes értelme csupán a vesszők alkalmazásával áll elő:


A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.(Reginam occidere bonum est timere, nolite. Et si omnes consenserint, ego non. Contradico.)

A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem. (Reginam occidere bonum est timere nolite et si omnes consenserint ego non contradico.)"

2018. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Utolsó hozzászoló, rohadt jó a példád! :DD Hihetetlen, akkor is már milyen fondorlatosak voltak az emberek. :D
2018. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!