Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Chile, Paraguay, Uruguay,...

Chile, Paraguay, Uruguay, Suriname, Guyana, Ecuador, Costa Rica?

Figyelt kérdés
Mi indokolja, hogy ezeknek az országoknak nem fonetikusan írjuk a nevét? A nemzetközi felismerhetőség szerintem nem érv, mert akkor Szlovákiát sem volna szabad sz-szel írnunk.
2010. jún. 25. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Egy csomó szó van amit nem a magyar helyesírás szerint írunk, nem kell csak országokat kiemelni. Egyszerűen nem honosodott meg a magyaros írású alakjuk.
2010. jún. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Régebben (pl. 1943-as Népatlaszban) asszem fonetikusan írták de a városokat tuti (pl. Szenfrensziszkó), és a végén volt egy névmutató, hogy írják "hivatalosan".
2010. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Jó a kérdés!

"Csíle". Érdekes és talán furcsa is így leírva.

Vannak olyan szavak, földrajzi nevek, amiket alapból úgy írunk le, ahogy vannak.

Másrészről, mégis hogy írnád le Paraguayt vagy Uruguayt magyarosan? :D "Párágváj", "Urugváj". Meglehetne szokni, de fura lenne. :D

2010. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Na megtaláltam a Népatlaszomat, oszt felnyomtam.

*****

Lehet barátkozni Uvugvaj-jal, Paragvaj-jal, Csílével, Kosztarikával. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!