Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor lett a kábéból köbö?

Mikor lett a kábéból köbö?

Figyelt kérdés
Na szóval a körülbelül szót kb- nak röviditjük amit régen kábénak ejtettek most meg azzal szembesülök hogy mindenki köbönek ejti.Igy van e ez,és ha igen mióta?Nem találtam jobb kategóriát azért ide írtam.
2018. nov. 25. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak egyes ütödött emberek ejtik így, normál helyeken továbbra is kábé a kiejtése.
2018. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még mindig kábé, de sokszor én is köbö-nek mondom. Hogy miért? Mert így esik jól, ne akasszatok már ki ezzel hogy "jajj neked nem tetszik egy szó amit mások máshogy mondanak, és azok ezért tiszta retardáltak". xd

Ez olyan hogy sokan a nő hajam helyett, azt mondják nőL a hajam. Kiakaszt de ez van, el kell fogadni. :D

2018. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amióta a betűk sorát így mondják:

á,bö, cö, dö és így tovább.

2018. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindenki ejti így, és aki igen, ő sem mindig. Ez csak egy kicsit tréfás, bizalmas, informális ejtési mód, nincs ezzel semmi gond. Amúgy én régóta hallom, nem újdonság.
2018. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos halottad már azt is, hogy sötöbö (stb). :)
2018. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen hallottam. Kétféle ember mondja. Az egyik szórakozásból, viccelődésből.


De a csattanós választ az első válaszra adott reakciók adják. Mindennél hatásosabb. És még azt is mutatja, mi ma a mainstream.

2018. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
100%
A harmadik meg a tanár, kedves #6, amikor azt mondja, hogy hangoztasd a betűt, azaz ne a nevét mondd ki ("bé" meg "cé"), hanem a hangot ejtsd ki, olyankor általában - ha nem is nagyon erősen - "ö" hangot hallani mellette (nem mindeniknél:)
2018. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!