Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért kelnek ki magukból...

Miért kelnek ki magukból egyesek ha helyesírási hibát látnak?

Figyelt kérdés
Jól emlékszem én egy jó gyenge kettes voltam nyelvtanból. Bár mindig igyekszek odafigyelni hogy írok, ha kapkodok, akkor is felcserélem a betűket, vagy mellényomom a billentyűt. Szóval van mit okolni is. De sokszor nézem, hogy vannak olyan hibák amik nem helyesírást követőek, hanem tájszólás sajátossága. De nem értem, hogy egyeseket miért iritálja a helyesírás és miért kell alul iskolázottnak mondani az illetőt?
2010. jún. 26. 21:29
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
74%
Mert idegesítő, ha nem tud valaki helyesen írni.
2010. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
Szia! :) Azért mert örül magának, hogy felismert egy hibát! :) Én 5-ös voltam mindig nyelvtanból, de nem kérkedek vele. Amúgy néha én is ejtek hibát. Persze a "kis" hibákat senki sem veszi észre! Egy kérdésnél pl.: asszimetrikus mellről kérdezett valaki, 50 ember nem vette észre, hogy az aszimmetrikus. :D
2010. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
74%
Szégyen.
2010. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%

a tájszólás és a helyesírás két külön dolog.

attól hogy úgy mondom: "mennyi kő ennyi annyi a disznyóknak" nem jelenti azt hogy ne így kellene leírni: "menni kellenni adni a disznóknak".

2010. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
56%
Mert ha nem értenek egyet a nézeteivel, vagy a gondolataival, és hirtelen nincs mibe belekötni, akkor a helyesírásba kötnek bele. Ennyi.
2010. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Hát... Én nem szoktam kikelni magamból, de azért odafigyelek a saját és a mások helyesírására is. Igaz, kis is szoktam őket javítani. Nem tudom, miért van ez. Talán azért, mert sokat olvasok, és így sok szót ismerek meg, és a helyesírásuk is rögzül bennem.
2010. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

Második: az idegen, azaz "csúnya" szavak már az anonim grammarnáciknak sem mennek jól :)

Egyébként engem is zavarnak a helyesírási hibák, de én nem kikelek magamból, csak mosolygok rajtuk egyet.

2010. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Én sose szoktam kötekedni ilyen esetekben, mert egyrészt én is szoktam biztos sietségből/lustaságból adódó hibákat elkövetni, másrészt vannak akik kevésbé szerencsés helyzetben végezték tanulmányaikat, mint én, de azért az egyik kb. 10 perce fent lévő kérdésben szereplő "aggyjatok"-tól (legalább is ha jól emlékszem ez volt a szó) igencsak elkezdett viszketni a tenyerem...
2010. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
84%

Ez nekem is feltűnt én diszgráfiás vagyok így különösen rosszul esik. Mikor hosszab szöveget írok mindig próbálom

a Worldben írni mível így kijavíthatom a hibákat.

2010. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%

De vanank olyanok, akik nem válaszolnak a kérdésre, hanem csak a mások hibáját írják le.

Bocs az off-éet.

2010. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!