Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi ez a szinte népbetegséggé...

Mi ez a szinte népbetegséggé vàlt szòtagolàs?

Figyelt kérdés

Eleinte csak a fiatalabbaknàl tûnt fel,de ma màr minden korosztàlynàl megfigyelhetõ.

Pont itt is egy példa,az elõzõ mondatomban. A "megfigyelhetõ". Ezt sok ember külön ìrnà le. Ezek a meg-el kezdõdõ szavak... pl. megfàzàs, az nem "meg fàzàs". Kicsit idegesìtõ.De a "ki"-vel kezdõ szavakat is szétszedik...stb stb



#Helyesìràs #Szòtagolàs
2018. dec. 11. 12:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudatlanság, igénytelenség. Amúgy különírás, nem szótagolás.
2018. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ettől én is hülyet kapok, egyre jobban terjedő baromság az igekötőket külön írni. De a lebosszantóbb az “egyenlőre”.
2018. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Bocsànat ,különìràs ...
2018. dec. 11. 12:54
 4/30 Wadmalac ***** válasza:
93%

Nekem spec borzalmasan bántja a szememet. Stílszerűen mondhatnám, szinte ki veri. :D

Az elváló igekötők használata kisiskolás anyag.

Jó, mondjuk a helyesírás is az.


Sokan harcoskodnak rajta, hogy az ilyesmi nem számít, de nekem a rossz helyesírás olyan, mint egy büdös szájú beszélgetőtárs. Már nem is arra figyelsz, mit mond, hanem az igénytelenség miatt degradálódik a szava értéke is.


Persze, trend lett hirtelen mindenkinek diszgráfiára meg telefonról írásra hivatkozni, de ilyen mennyiségű trehány helyesírást ez nem magyaráz meg.

2018. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
38%

Egyelőre, muszáj, hadd (felszólító mód), igekötős igék, tulajdonnevek nagybetűvel történő írása, vesszővel történő tagolás... Ezek sajnos kardinális, gyakori hibák.


Egyébként nem hinném, hogy ma rosszabb lenne átlagában az emberek írása, mint volt, inkább csak szembetűnőbb az internetes tartalmak miatt.

Úgy gondolom, hogy a nyugdíjas korosztálynak jelentősen gyengébb a helyesírása, mint a huszonéves korosztálynak.

2018. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%
A folyamatos, általános butulás egyik jele.
2018. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom, hogy a nyugdíjas korosztálynak jelentősen gyengébb a helyesírása, mint a huszonéves korosztálynak."

A jó fene sem tudja. Lehet, hogy tényleg csak azért látunk több rossz helyesírást, mert a közösségi oldalakkal mindenki médiaszerzővé vált, az is, aki nem hogy írni, de beszélni sem nagyon tud.


De az olvasottság szintje bizonyítottan romlik, annak meg velejárója a romló helyesírás.

2018. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%
"elõzõ" "megfigyelhetõ" "kezdõdõ"... na én meg ettől mászok a falra. Mielőtt másokat szólsz le, nézz magadra, mert a magyarban ő betű van!
2018. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Én nem szóltam le senkit,és az én telefonomon meg nincs olyan betű,mással kell helyettesítenem.Én tudok helyesen írni. Sajnos Te nem a kérdésre válaszoltál...megy a piros

:(

2018. dec. 11. 14:13
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

Pedig a 8-as észrevétele teljesen jogos.

Ez is egyfajta igénytelenséget tükröz, hacsak nem annyira életbevágó volt a kérdést feltenni, hogy nem várhatott addig, amíg haza nem érsz és a gépről írod meg.

2018. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!