Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kell ragozni ezt a nevet?

Hogy kell ragozni ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Axel.


Elmentem Axellel moziba


vagy


Elmentem Axellal moziba?


2019. jan. 13. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes hangrendű szó lvileg mély toldalékot kap, de elterjedt a magas is: fotelba-fotelbe, hotelnál-hotelnél, stb.
2019. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, nincs olyan, hogy kell. Úgy mondod, ahogy mondod.
2019. jan. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, anno általánosban mate-em mindenkit végigkérdezett, hogy szerinte opelból, vagy opelből. Meg amúgy amikor ragoztunk;: Anett-tel, vagy Anett-tal is jó volt. Na, szóval, azt mondta a tanárunk, hogy vegyes hangrendűnél mindegy, hogy magas v mély toldalékot kap, meg amúgy külföldi szó is az O-s. Tehát, hogy ott nincs is talán annyira meghatározva; vagy nemtom, arról is mondott valamit. Tehát tök mindegy, hogy Alexszel, vagy Alexszal; vagy amit írtál Axellel, vagy Axellal :) De én még a kötőjeles verzión se botránkoznék meg. :) Amúgy nekem mindig furcsa volt, hogy apum úgy mondta, hogy matekből:) Nekem meg mindig egyértelmű volt, hogy matekból, mindig úgy jött a számra. És akkor nekem pl amikor hangosan bekérdeztem anno az Anetteset az órába, akkor nekem úgy az a-betűs rag adta magát. És osztálytársam meg meglepett, mert az eggyel balra lévő padban meg bemondta, hogy Anett-tel. De nekem az Anett esetében mindig az a-betűs jön a számra. Amúgy apa mondott még valami ilyen szabályt, hogy ő úgy tanulta, asszem , ezt ő mondta, de lehet, hogy anya is; hogy amilyen az utolsó magánhangzó a rag előtt, ahhoz kell igazodni, de amúgy már nem; mert nekünk, 2003-2007 között valamikor ezt mondta a tanárunk az o-betűsnél is, meg amikor csináltuk az Anettes feladatot, akkor is:)
2019. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!