Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kérdő mondatnál kell az...

Kérdő mondatnál kell az utolsó szó és kérdőjel közé szóköz?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen mondatnál sem rakunk szóközt az utolsó szó és a mondatvégi írásjel közé.
2019. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Így van, a magyarban sosincs szóköz a pont, kérdőjel, felkiáltójel, három pont (továbbá vessző, kettőspont, pontosvessző) előtt. Egyébként a legtöbb nyelvben tapad a mondatot záró írásjel, a „másik táborból” a legismertebb a francia: ők tesznek szóközt az írásjel elé.
2019. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a Wikipédia francia oldalait böngészgetve nem vettem észre, hogy raknának pontot a lezáró írásjel elé, de más francia nyelvű lapokon sem találtam ennek nyomát.
2019. jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BringaManó ***** válasza:

[én is elkezdtem keresgélni meglepetésemben, és látom, hogy közben más is írt, de ezért elküldöm az alábbit is, hátha hasznos:]


Abszolút nem tudok franciául, de ha ránézek egy random francia szövegre, akkor úgy látom, hogy nem tesznek szóközt:

[link]

[link]

[link]

Hoppá, itt (a Wikiben) látom, hogy a kettőspont meg a pontosvessző elé tesznek! Erre gondoltál?


ó, és ebben meg azt látom, hogy a kérdőjel meg a felkiáltójel előtt is:

[link]

erre is gondoltál?


tehát a pont és vessző elé nem tesznek, a többi elé igen?

2019. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem fogalmaztam elég pontosan: szóval kérdőjel, felkiáltójel, kettőspont elé tesznek, illetve az idézőjelük (ami nálunk a másodlagos idézőjel: », illetve «) sem tapad, ráadásul ők fordítva használják.
2019. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát ja.
2022. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!