Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » 16 éves vagyok nem megy a...

16 éves vagyok nem megy a helyesírás mit csináljak? Hiába gyakorlok általános suli óta nem megy egyszerűen nincs érzékem hozzá ez lehet betegség? Hogyan lehetne jobb?

Figyelt kérdés

2019. jan. 30. 19:30
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:

Ne akarj egyszerre sok dolgot megjegyezni, mert ezeket alkalmazásba is kell venni, be kell gyakorolni és ez idő. Elég egyszerre pár tanulság és azt használatba is venni, majd ha jól megy jöhet pár másik.

Sokan vitáznának az állásponttal, de szerintem amit lehet érzékből és tartalmi megértésből sajátíts el. Példa. A kérdésben is hiányzik vessző. Ezt lehetne nyelvtani szabályok tanulásával is kezdeni, de az bonyolult és a legtöbb esetben fölösleges, később lehet azzal is foglalkozni, de elsőre túlbonyolítja a dolgot. Aki jó helyesíró az se nyelvtannal sajátította el - alap esetben - a helyesírás törzsét.

Példa akkor a kérdésbeli vessző hiányra és annak helyére.

Később a vesszős helyesírási kérdésekre is rá lehet keresni, de alapvetően a mondatok értelmi részeit tagoljuk vesszővel, tehát értsd, értelmezd a mondatok tartalmát és a szerint tegyél vesszőt.

"16 éves vagyok nem megy a helyesírás mit csináljak?" - eredetileg

"16 éves vagyok, nem megy a helyesírás mit csináljak?" - vesszővel tagolt

"Hiába gyakorlok általános suli óta nem megy egyszerűen nincs érzékem hozzá ez lehet betegség?"

"Hiába gyakorlok általános suli óta, nem megy, egyszerűen nincs érzékem hozzá; ez lehet betegség?"

Itt egy oldal ami bár helyesírási témában mutatja és magyarázza, de nem ezért linkeltem ide. Hanem azért mert biztosan jó helyekre tették a vesszőket. :) És nem a tartalma miatt, az most ne is nézzed, hanem csak értelmezd a mondatokat és figyeld mikor kezdődik egy új tagmondat. Látni fogod, hogy elég sok vessző van bennük. Legalábbis neked biztos észrevehető lesz, mert nem használsz vesszőket.

[link]


Keress majd rá, hogy mikor kell szinte biztosan vesszőt írni, az egy kicsit begyorsítja.

2019. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:
Na a példa javításban én is hibáztam. :) Lehet megkeresni. :)
2019. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 TappancsMancs ***** válasza:
Ja, még valami. Azon meg ne aggódj, ha nem tökéletes a helyesírásod, mert olyan az országban is alig akad néhány. Még az írók sem írnak hibátlanul helyesen. Egy korrektor megközelíti (aki a könyveket ellenőrzi kiadás előtt), de még ők is szükség esetén elővesznek szótárat. Ha valami tényleg fontosat írsz, majd alaposabban átnézed, egyébként meg elegendő egy jóféle, rendes helyesírás.
2019. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

"Lehet megkeresni. :)"

Vesszővel tagolt sor, egy vessző kimaradt. :)


Én értékelem már az önjavítási szándékot is.

Manapság inkább az a jellemző, hogy a kritizált személy még felháborodik.


A sok olvasás, főként szépirodalmi, sokat használhat.

Sajnos a netes média helyesírási színvonala nem jó etalon.

Hemzseg az elírásoktól, fogalmazási hibáktól és a helyesírási hibák is gyakoriak.

2019. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!