Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miert nem hoznak egy szabályt...

Miert nem hoznak egy szabályt az ly-os J betű eltörléséről?

Figyelt kérdés
Ez sokakat bekavar, nem csak a külföldit de meg az anyanyelvit is. Nem lehetne róla hozna vmit h eltoroljek? Ez úgyis hagyomány miatt van igy

2019. márc. 9. 21:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%
#20: Akkor az lenne a gond, hogy amit j-nek mondunk, azt hol j-nek, hol l-nek kell írni. Illetve meg kell tanulni az l-ező nyelvváltozatot, amit most is megtanulnak sokan.
2019. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Én találtam két szót


Ez A hej és a hely. Mindkét szavat ugyanúgy ejtjük, de mégis máshogy írjuk. Ha az ly-t eltörölnénk, akkor mindkét szó hej lenne. És ez nem mindegy. (Szerintem ly helyett a j-t töröljük el xd)

2021. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Szerintem el kell törölni ly-t. Ez csak szívatás mint régen az öreg katonák szívatták a fiatalokat. Most is örömmel rúgnak abba aki el szeretné törölni.
2021. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem meg töröljük el az egész magyar nyelvet, mert olyan bonyolult! Mennyivel egyszerűbb lenne, ha mindenki angolul beszélne! A mai tizen-huszonéveseknek már úgyis jól megy, a többiek meg úgyis nemsokára meghalnak, azt a fél évszázadot csak kibírják valahogy, így aztán hurrá, nincs többet elipszilon!


(Nehogy valaki komolyan vegye!)

2022. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
24 Jól hangzik, minimum egy évval kevesebb időt kéne az életemből elpazarolni nyelvtanulásra.
2022. máj. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!