Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan kell helyesen szöveget...

Hogyan kell helyesen szöveget javítani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy nyomtatott dokumentum kitöltése közben elírok valamit és nem kérhetek másik nyomtatványt. Ez esetben hogyan kell helyesen belejavítani a szövegbe? Hányszor kell áthúzni (át kell-e) a szöveget, zárójelbe kell-e tenni? Hova kell írni a javított részt? Fölé, utána vagy alá?


1. Mi van akkor, ha keretezett részben rontok el egy számot?

2. Mi van akkor, ha pontozott területen rontok el valamit és a javítás már nem fér ki a pontozott részre?



2019. jún. 18. 22:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy engem az érdekelne, hogy erről mit mond a helyesírási szabályzat. Tisztában vagyok vele, hogy "rosszul" javítva is elfogadják, de ez nem érdekel. ;)
2019. jún. 18. 22:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az égvilágon semmi köze a helyesíráshoz.

Ha egyáltalán elfogadnak javítást, akkor az a helyes, ha a rontott részt áthúzod, a lap szélére kiírod helyesen, és ott aláírod.


Ez itt a ̶r̶o̶n̶t̶o̶t̶t̶ ̶s̶z̶ö̶v̶e̶g̶, amit javítani kell. Lapszélen: Ez a helyes jav. Gipsz Jakab.

2019. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lap szélét úgy érted, hogy a margó? Azért kérdezem, mert ilyen javítási módot még nem láttam és szerintem nem is praktikus (mi van ha nem néz a lap szélére vagy nem pont egy vonalba van írva a javított szöveggel?).
2019. jún. 18. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A lényeg az, hogy az aláírásoddal igazolod, hogy nem más rondított bele.
2019. jún. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esküszöm nem értem. Ha más belejavít, az nem kamuzhatja oda a nevemet a margóra? Számomra az általad említett módszer nem logikus és még csak hasonlóról sem hallottam soha senkitől. Ez tényleg így van a nyelvtani szabályzatban leírva (egyáltalán hol van szabályozva ezt a kérdéskör?)?
2019. jún. 19. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha más belejavít, az nem kamuzhatja oda a nevemet a margóra?"

Nem a név a lényeg, hanem az "aláírás". Ha azt odakamuzza, az hamisítás.

Amúgy: a hibás részt áthúzod, teszel mellé egy csillagot, lap alján egy ugyanolyan csillag mellé leírod, hogy "jav:" és a helyes szöveg, és szignó.

2019. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:
74%

Ahogy már írták: "Ennek az égvilágon semmi köze a helyesíráshoz."


"Esküszöm nem értem."


ezt látjuk, cseppet sem kell bizonygatni. :-)


"Ez tényleg így van a nyelvtani szabályzatban leírva?"


mi az, hogy "nyelvtani szabályzat"?? :-o


"egyáltalán hol van szabályozva ezt a kérdéskör?"


sehol. így általánosságban legalábbis.


ugyanis eddig nem írtad le, hogy miféle "nyomtatott dokumentum", "nyomtatvány" az, amiről beszélsz...

ha esetleg van is valami szabály arra, hogy az adott doksiban hogyan kell javítani, az nem általános szabály, hanem az adott doksira, az adott helyzetre (pl. vizsgára) vonatkozik.

de úgy általánosságban ez nincs szabályozva. – már csak az hiányozna... :-)

2019. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!