Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan alakult volna a történe...

Hogyan alakult volna a történelem Einstein nélkül?

Figyelt kérdés
Én még ma is játszom a Red Alert 3-mal, és ezért vagyok kíváncsi erre. És tudom hogy ilyen kérdést butaság ide kiírni, de bízok benne, hogy értelmes válaszokat kapok.

2019. nov. 15. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg hasonlóan, mint most. A természettudomány már aránylag fejlettnek volt mondható abban a korban, bele volt szinte kódolva, hogy valaki megteszi azokat a felfedezéseket, amiket Einstein. Nélküle persze biztos lett volna pár év (1-2 évtized?) csúszás.


Izgalmasabb kérdés, mi lett volna, ha nincs Galilei, Kepler, Newton, Kopernikusz, Huygens stb. Ugyanis nekik köszönhetően kezdett repedezni az egyház hatalma és a babonákon alapuló addigi világkép.

2019. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, melyik. Mondjuk a 20. század közepi tudományos szempontból jelentősen másképp. A politikai történelem nagyjából ugyanúgy.

De tőle 100 évvel később már nincs jelentősége. Annyi idő alatt valaki más alkotta volna meg a tudomány e részét. Talán más szavakkal, de ennek nem sok jelentősége van.

2019. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!