Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Azok az emberek a koncentráció...

Azok az emberek a koncentrációs táborokban ahonnan már a háború végén elmenekült a felügyelet, de még nem érkezett meg a másik hadsereg, mit csináltak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 24. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
1-2 nap volt a két esemény között. Feltörték az éléskamrát, és sokan meghaltak, mert éhezésre ráettek. De sokan járni se tudtak, csak feküdtek, míg megjött a másik hadsereg.
2019. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem tudom mennyire lehet igaz, én olyan sztorit hallottam hogy azok jártak jól akik a feltört kamrákból pl. megették az ott maradt kutyakekszet -ezt egy konkrét személy mesélte, mert mikor megjött e felmentés akkor hasonlóan az előzőhöz a túlevett emberek meghaltak. ez hogy lehet?
2019. nov. 24. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Kutyakeksz a második világháború idején? Na ne röhögtess már!
2019. nov. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
A mostoha nagyapám orosz fogságából hazajött, egyszer elmondta, hogy a szabadultak közül sokan meghaltak amikor hazaértek. Jól belaktak és belehaltak. Ő valahonnan tudta, nem szabad sokat ennie, eleinte egy kis kenyeret és sót evett, de még attól is beteg volt. Egy életre megjegyeztem, remélem soha nem lesz szükségem erre a tudásra.
2019. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Mindkét nagyfater volt orosz fogságban. Egyiknek átlőtték a vállát mikor ugrott le a teherautóról.


Pont ezt mesélték ők is, nagyon kis adagokban lehetett csak visszaszokni az evéshez, mert volt aki belehalt.


Isten nyugosztalja a két öreget, már nem élnek... de kemény formák voltak az tuti 😃


Kíváncsi volnék a mai csöveskukorica hipster fiatalok meddig bírnának egy ilyet.

2019. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
63%
menekültek, próbáltak túlélni, ahogy mindenki más. A felszabadulás önmagában nem jelentett még semmit, a lakosság egy része és a másik oldal katonái is elég antiszemiták voltak, hogy folytatódjanak a zsidópogromok még jóval 1945 után is.
2019. nov. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit addig: próbáltak túlélni. És valóban azok maradtak életben, akik tudták, hogy hosszú éhezés után csak alig szabad enni valamit, és csak hosszú idő után szabad kis léptékben emelni az ételadagot.
2019. nov. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért kell lepontozni a két nagyapám emkékét? :'(
2019. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért pontoztak le, mert megjegyzést tettél arra, hogy a mai korosztály mennyire bírná ezt. Ne foglalkozz vele, én egyetértek Veled, tisztelet azok emléke előtt, akik végigszenvedték ezt. A mai elkényeztetett korosztály nem bírná, az biztos. Egyébként én sem.
2019. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A mai elkényeztetett korosztály bírná. Csak fel volna háborodva. Azért ez a helyzet nem egyik napról a másikra alakult ki. Hogy mást nem mondjak, az akkori viszonyok között 2000 km út megtétele eltartott egy darabig. Továbbá előtte volt kiképzés. Továbbá az odaérkezés után még jó darabig (sokaknak másfél évig) előrenyomulás volt. A katasztrófa csak utána jött. És százezrek haltak meg. Olyan arányban a maiak is bírnák.


A koncentrációs tábor egy másik eset. Egy fontos dolog. Szélsőséges körülmények között sok szélsőséges dolog történik. Tehát rendkívül érdekes események és emberi esetek lehettek. Azért csak kevesen élték túl. Azok között is, akik felszabadultak. És nem a túlevés volt az egyedüli probléma. A szervezet regeneráló képessége is véges. A hastífusz akkor még eléggé halálos volt.

2019. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!